Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Po operacji szczeliny odbytu


Gość Olkuś

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś z Was miał zabieg wycięcia przewlekłej szczeliny odbytu wraz z polipem odbytu. Albo samo wycięcie zespołu szczeliny odbytu? Bardzo proszę o wszystkie informacje jak u Was przebiegał okres rekonwalescencji. Ja jestem tydzień po zabiegu i dalej odczuwam ogromny ból przy wypróżnianiu, leci mi krew i mam wrażenie jakby mi tam wszystko rozrywało, bez leków przeciwibólowych się nie obejdzie. Miałam nacinany zwieracz odbytu i usuwaną szczelinę wraz z polipem. Ogólnie mam ranę w środku i na zewnątrz odbytu. Na zewnątrz mam ranę otwartą. Jak długo utrzymuje się taki ból i czy to jest normalne, że tak boli? Staram się pilnować diety i dużo pić, ale nadal mam problemy z załatwianiem się. Stosuję maść i czapki przepisane przez lekarza. Każdego dnia zmieniam opatrunki i ciągle na nich mam krew. Nie wiem czy to jest normalne czy nie.

Czy Wy mieliście zakładane szwy i który zwieracz mieliście nacinany, od czego to wszystko zależy? 

Bardzo Was proszę podzielcie się swoimi doświadczeniami, bo nie wiem czy u mnie to wszystko jest normalne. Czy w dobrym kierunku proces gojenia zmierza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×