Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przetoka (brodawka wciągnięta) i ropień piersi


Gość Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Moja dziewczyna ma problem - ropień piersi. Postaram się w skrócie napisac. Dokładnie rok temu mojej dziewczynie zrobił się ropień piersi (nie karmiła jeszcze nigdy) tak z nikąd, lekarz zapisał antybiotyk i tyle. Ropien był na tyle Duzy, ze w koncu sam pękł i wylała sie ropa, chirurg dał sączek i wycisnął rane, dalsze leczenie w poradni. No i się zaczęło. Mała ranka (dodam jeszcze, bo to mi sie wydaje bardzo wazne ma wciągniętą brodawkę) nie wychodzi juz od roku. Lekarz mówi, ze powstała przetoka i troche to leczenie potrwa.No i trwa. Najpierw aqacel AG, betadyna, sól fizjologiczna, długotrwałe leczenie i na kolejnych wizytach to samo - skalpel i wycinka, brany posiew dwa razy, znaleziono beztlenowe bakterie, skierowanie do komory hiperbarycznej - leczenie tlenem, 2 miesiące terapii codziennie - nie pomoglo, lekarz rozkłada ręce - zmiana lekarza - mydło protex (dokładnie szorowac rane i polewac NATRI CHLORATI 10%-2tyg i nic, ranka ma moze cm szerokości, juz jest lepiej, zamyka sie rana i nagle znowu pojawia sie ropa i pęka lub jest wyciśnięta, czyli norma, tak od roku, to nie pomogło -mydło protex dalej stosujemy + Prontosan 3 razy dzienni w miare mozliwasci + NEOMYCINUM antybiotyk w spreyu. Narazie czekamy do skonczenia sie spreya, ale ja juz widze, ze znowu to samo, dzisiaj wyszła ropa, widac ją w środku, boli piers i czekamy az pęknie, bo wygniesc sie nie da, bo bardzo boli. Dodam, ze było usg i nic tam nie ma. Leczymy się u specjalisty chorób piesi, wczesniej był chirurg. Co to moze byc i jak się tej bakterii pozbyc, a moze to byc cos innego. Martwi mnie ta brodawka, bo jest wciągnieta i widac, ze jest juz przetoka, bo sutek wyczuwalny jest przy ranie. Lekarz nie chce usunąć tego chirurgicznie, bo boi się, ze zainfekuje cały organizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Trudno cokolwiek doradzić nowego analizując cały tok postępowania leczniczego ropnia i przetoki sutka u Pana dziewczyny. Praktycznie wyczerpano już wszystkie warianty dostępnego leczenia. Jedynie skutecznym sposobem może być całkowite usunięcie tkanki zapalnej operacyjnie. Trzeba to rozważyć rozmawiając na ten temat z chirurgiem. Rzeczywiście mogą wystąpić problemy, ale głównie z całkowitym usunięciem ogniska zapalnego, gdyż ognisko może być zlokalizowane podbrodawkowo (w czasie zabiegu może dojść do uszkodzenia ujścia gruczołów mlekowych oraz samej brodawki sutkowej). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Na pewno trzeba w tej sprawie pilnie skonsultować się z chirurgiem. Być może wytworzył się ropień, a to już wymaga interwencji zabiegowej (nacięcia, setonowania, antybiotykoterapii).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×