Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nietypowe zaburzenia jelitowo brzuszne


Gość pawel

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku miesiecy odczuwam nietypowe bole jelito -brzuszne bardziej jelitowe. bole maja charakter pojedynczych skurczow trawacych moze sekude lub mniej ale dyskomfort pozostaje i tak powtarza sie cyklicznie z roznym nasileniem bolowym. bole skurczowo- kujace( nie wiem jak to nazwac) wystepuja w okolicach wyrostka robaczkowego i prawego dolu biodrowego czasami bol po zakluci promieniuje do prawego kolana ale tylko czasami. Od czasu do czasu bole skurczowo- kujace wystepuja na tej samej wysokosci po lewej stronie.ten sam rodzaj bolu pojawia sie rowniez w okolicach watroby i trzustki . W okresie wzmozonych dolegliwosci wyczowalne recznie przelewanie w okolicy wyrostkowej jakby nagromadzenie wody, powietrza . Czasami uczucie pewnego pecherza, czeste oddawanie moczu uczucie nie pewnego wyproznienia Towazysza temu wzdecia i przelewania.dolegliwosci pojawiaja sie okresowo tydzien bardzo zle pozniej lepiej. rytm wyproznien prawidlowy w okresach dolegliwosci jakby niestrawiony pokarm ,stolec przefermentowany zawierajacy pecherzyki gazu.w okresach remisji dolegliwosci stolec normalny bez resztek pokarmu i gazu. Badani krwi i moczu ksiazkowe.jedynie wysoki cholesterol zasadowy mocz markery ca-19-9 nieznacze powyzej gornej granicy normy.Usg jamy brzusznej prawidlowe ,przeswietleni klatki piersiowej wszystko w normie Kolonoskopia jelito bardzo spasteczne na calej dlugosci bez zmian patologicznych.kolonoskop wprowadzono do dlugosci 1 m. Moje obajwy bardzo mnie niepokoja bo lekarz stwierdzil spastycznosc i zespol jekita drazliwego ale ja nie mam objawow charakterystycznych dla ibs.duspatalin nie dziala dolegliwosci same przychodza i odchodza marwi mnie to ze kolonoskop nie byl wprowadzony do samej katnicy moze tam dzieja sie jakies procesy chorobowe.ale moze jak by to byl rak to juz by nie tutaj nie bylo . Mam 34 lat nie pije nie pale ,prowadze aktywny tryb zycia Dolegliwosci sa bardzo nietypowe .zaczelo sie od strasznego przejedzenia pol roku temu. Bardzo prosze o rade i wskazowki bo moja psychika juz siada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Nie wiem jak wygląda dieta. Na pewno trzeba uregulować rytm przyjmowania pokarmów i odpowiednio dobrać jadłospis. Niestety bez badania trudno powiedzieć coś więcej na temat dolegliwości. Można jeszcze spróbować powtórzyć kolonoskopię, wykonać rtg z kontrastem, zbadać kał w kierunku pasożytów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Miałem podobne ale nie identyczne objawy. Trafiłem na stół operacyjny z zapaleniem wyrostka - okazało się że to nie wyrostek a nowotwór w jamie brzusznej wywodzący się z wyrostka. Aktualnie czekam na operację jeśli masz pytania napisz polonez161@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×