Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Kasia

Zażółcenie gałek ocznych a HCV

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kasia
Od kilku lat mam zażółcone gałki oczne.Czy to objaw hcv.Lekarze uważają że taka moja uroda*Moja bilirubina zawsze jest podwyższona nawet do 40mol/L.Mam 19 lat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Trzeba wykonać dodatokowe badania tj. ASPAT, ALAT, GGTP, usg jamy brzusznej. Duże znaczenie ma frakcja biluribiny. Jaka jest bilirubina pośrednia a jaka bezpośrednia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kasia
Aspat,alat,ggtp,usg jamy brzusznej,hbs,prawidłowe. Bilirubinę miałam zrobioną ale tylko całkowitą i jest podwyższona i waha się od 23 do 40 umol/l. Chciałam skierowanie na HCV ale lekarz powiedział, że gałki nie są zażółcone od HCV. Czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Najlepiej wykonać badanie w kierunku zakażenia HBV. Warto przy okazji zbadać również poziom frakcji bilirubiny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kasia
Zrobiłam badanie w kierunku hbv ujemne,2 razy robiłam bilirubine*całkowita wyszła raz 27mol/l,drugi raz 28,7mol/l a bezpośrednia 6.3 oraz 11.2(nor.4.3),wszystkie inne badania w normie(albuminy,żelazo,krzepliwośc krwi itd.)Czy to rzeczywiście zespół gilberta jak twierdzi hepatolog?Wizytę mam dopiero w czerwcu.proszę o udzielenie informacji.dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kasia
HCv ujemne,bilirubina całk.26.3mol/l oraz 27,6 mol/l a bili.bezpośrednia 6.7 oraz 11.3(nor.4.3).Czy to zespół gilberta jak uważa hepatolog?Wizytę mam dopiero w czerwcu.Pozostałe wyniki w normie(albuminy ,żelazo, krzepliwość krwi itd.).Proszę o odpowiedz.Dziękuję.Jakie badania mogła bym dorobić do nastę pnej wizyty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kasia
Drugą wypowiedż pisałam bez sprawdzenia wyników dlatego nastąpiła pomyłka przy wartościach bilirubiny.Myślałam ż nie wysłało tej pierwszej informacji.Za pomyłkę pszepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.