Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Beata

Wycięcie zmiany raka skóry a dalsze badania

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Beata
Tato mój jest po zabiegu chirurgicznym , miał wszystko wycięte, zmiana była umiejscowiona na nosie. Wiem że jest to Rak płaskonabłonkowy wrzodziejący i naciekający skórę. Jest to rak złośliwy, dający przerzuty. Do tej pory został tylko zbadany wycinek , żadnych badań lekarz nie zlecił, kazał przyjść na kontrole za 2 tygodnie i tyle . Był na kontrolii i lekarz powiedział że węzły chłonne czyste nie powiększone , ładnie się zagoiło i następna kontrol za 3 miesiące. Co można zasugerować lekarzowi, jak poprosić o dodatkowe badania ?? O jakie poprosić, jakoś mnie to przygnębia , że nie zlecił dodatkowych badań i jakiegoś leczenia zapobiegawczego. I jeszcze jedno pytanie mam, jakie są rokowania , kiedy rak daje następne objawy, gdzie czyni przeżuty ??? Bardzo proszę o odpowiedź za co z góry bardzo dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
W wypadku, gdy rak skóry został całkowicie wycięty w granicach zdrowych tkanek i nie ma przerzutów do węzłów chłonnych wystarczy tylko obserwacja tak jak zalecił lekarz prowadzący. Nie ma potrzeby wykonywania dodatkowych badań, wystarczą regularne kontrole.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.