Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Palec


Gość Kamik_56

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kamik_56

Witam Pewnego razu wydarzyła się sytuacja że rozciąłem 3 palce prawej dłoni o blachę . Rozcięcie mogło być poważne ponieważ oparłem się na ręce całą swoją masą. Na rany zostały mi założone szwy. Po 2 na każdy palec, pielęgniarka sprawdziła - według niej palce miały pełną ruchomość Rany były t przed zgięciem opuszków ) I jest tak że i zginam i je prostuję. Niestety w przypadku palca 4 - serdecznego mam wrażenie że posiadam pewien problem - Mam wrażenie że większość palca ulega zgięciu , lecz oprócz samego opuszka, który według mnie nie zgina się do końca. Tak jak bym go nie czuł . Troszkę napewno się zgina, lecz nie cały. Chciałbym się dowiedzieć czy jest to możliwe , że zostało uszkodzone ścięgno ? Poza tym, jak to jest możliwe skoro cały palec prawie się zgina oprocz samej koncowej częsci . Piszę ponieważ sytuacja wydaje mi się dziwna, skoro cały palec się zgina. Dodam że przeczytałem już kilka artykułów , wiem że ważny jest czas. Dopiero co zostały mi zdjęte szwy. Bardzo chciałbym zaleczyć wszystko do końca, gdyż gram na gitarze już 6 lat, nie chciałbym nie móc korzystać w pełni z palców które są dla mnie tak ważne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×