Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból nogi oraz biodra, drętwienie


Gość jterry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od miesiąca mam problem z prawą nogą. zaczęła mi ona drętwieć, czasem tak się zdarzało ale przechodziło po kilku dniach. tym razem drętwienie utrzymuje się od miesiąca.wydaje mi się, iż idzie mi to od kręgosłupa lędźwiowego, tzn na dole kręgosłupa po prawej stronie odczuwam ból, taki jakby gdzieś *w środku*.boli mnie biodro, pachwina, ciągnie się ten ból do stopy.lekarz rodzinny nic nie powiedział, neurolog stwierdził że wszystko ok, dostaje tylko recepty na leki które nie działają. zażywam codziennie magnez, witaminy, nic nie pomaga.boli mnie dodatkowo łydka, wydaje mi się że jest ona większa niż lewa.czasem przechodzi po maści przeciwbólowej ale rzadko. dodam że dużo siedzę, ale staram się wykonywać ćwiczenia regularnie. w badaniach krwi nigdy nie wychodzi mi żaden stan zapalny. co mogę zrobić, ewentualnie czy ktoś wie co to może być? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz_Synergia_Chorzów

Witam, Polecam wizytę u fizjoterapeuty. Dokładny wywiad oraz badanie ukierunkują na pewno działania. W razie objawów o charakterze neurologicznym (wymaga to oceny czucia dotyku, bólu, miotomów, odruchów ścięgnistych) - nie na każdej konsultacji neurologicznej przeprowadza się takie badanie - fizjoterapeuta oceni czy rehabilitacja daje perspektywy poprawy czy też wymaganie będzie rozszerzenie diagnostyki obrazowej. Objawy mogą wynikać z obciążenia korzenia nerwowego aczkolwiek nie muszą. Przyczyn może być wiele (obciążenie n. obwodowego, staw krzyżowo - biodrowy) - to już rola fizjoterapeuty w określeniu przyczyny bólu. Podpowie on również jakie ćwiczenia będą dla Pana najbardziej korzystne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź, również wydaje mi się że to będzie coś związanego z nerwami czy kręgosłupem. Chodzę od lekarza do lekarza, część nawet nie zbada, od razu przepisuje bezsensowne leki, a neurolog sprawdziła niby czucie, odruchy itd i jako że nic nie stwierdziła nie skierowała mnie nigdzie, tylko przepisała kolejne leki które *może pomogą*, a jak bolało tak boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×