Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wybity palec podczas gry w siatkówkę


Gość Przemysław

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Przemysław

Witam, ostatnio wybiłem sobie palec u ręki i już drugi tydzień nie mogę go zginać bo strasznie boli. Zrobiłem sobie zdjęcie rentgenowskie i mam takie zdjęcia, opis odbiorę dopiero jutro. Prosiłbym o opinie co może być powodem bólu przy zginaniu palca bo obawiałem się ze palec jest złamany. https://imageshack.com/a/img924/5686/yngDS5.png https://imageshack.com/a/img923/7233/M8hWUy.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemysław

Odebrałem opis zdjęcia i nie wykryto żadnych złamań. Co w takim razie może być przyczyną bólu palca podczas próby zginania? Czy muszę przeprowadzić jeszcze jakieś badania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz_Synergia_Chorzów

Witam, Ból może mięć kilka przyczyn. Żeby je określić warto udać się na badanie do fizjoterapeuty. Oceny wymaga określenie czy jest obrzęk - może on ograniczać ruchomość dając dolegliwości bólowe. Uszkodzenie w obrębie więzadeł i torebki stawowej również może być przyczyną dolegliwości bólowych - co jest częste przy zwichnięciu/podwichnięciu stawów palców. Całe badanie i tak jest oparte o dokładny wywiad, mechanizm urazu. Zawsze po tego typu urazach niezbędne są ćwiczenia stabilizacyjne. To wszystko może Pan uzyskać u fizjoterapeuty. W razie niejasności podpowie gdzie można wykonać dobre badanie USG. Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×