Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Marta

Policykliczny guz piersi z towarzyszącymi mikrozwapnieniami

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marta
Witam! Proszą o zdiagnozowanie wyniku badania mammograficznego mojej mamy. *Sutki o symetrycznej budowie gruczołowo tłuszczowej z cechami łagodnej dysplazji. W piersi lewej pomiędzy 11 a 12 guzek o policyklicznych, dość gładkich obrysach i wymiarze 24x10 mm z towarzyszącymi mikrozwapnieniami*.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Zmiana podejrzana o nowotworzenie. Raczej wymaga weryfikacji histopatologicznej czyli wycięcia i wysłania do badania histopatologicznego. Z wynikiem zgłosić się do lekarza prowadzącego. On zadecyduje o dalszym postępowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marta
Witam! Dziękuję za informację. Mam jednak w związku z tym jeszcze jedno pytanie. Czy nowotworzenie, to początki powstawania nowotworu, czy może już rak? Bardzo proszę o odpowiedź! Mama ma operację we wtorek, tuż po świętach. Dlatego wolałabym być już psychicznie przygotowana.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Dość duże prawdopodobieństwo, że to niestety rak. 100% odpowiedź da badanie histopatologiczne całego guzka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marta
Dziękuję. Chciałabym jeszcze wiedzieć, jaki to może być rodzaj nowotworu złośliwego. Czytałam, że jest ich bardzo wiele i różnią się nie tylko leczeniem, ale również przyszłymi rokowaniami. Czy wynik mammografii daje jakieś podejrzenia? Czy sprawa jest bardzo poważna? Proszę o jak najszybszą odpowiedź!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marta
Wszystko dobrze się skończyło. To jednak nie nowotwór złośliwy. :):):)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Magda
a ja mam inne pytanie do was. miałam robione usg piersi i w opisie napisano: piersi o budowie gruczołowo-tłuszczowej z cechami dysplazji i nie wiem jak mam to rozumiec hmmm... głównie to zmiany rakowe lub przedrakowe, ale potem mam napisane ze zmian torbielowatych sie nie stwierdza.... proszę pomóżcie mi zrozumiec ten opis.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.