Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przecięte ścięgno zginacza długiego kciuka rehabilitacja


Gość Admek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, 4 miesiące temu uległem wypadkowi i uciąłem ścięgno długie kciuka (rana była praktycznie w połowie palca) co spowodowało brak możliwości zgięcia w ostatnim paliczku palca, w reszcie palca ruch był. Na drugi dzień miałem operację zszycia tego ścięgna, operacja przebiegła pomyślnie po czym założono mi szynę kleinerta i kazano ćwiczyć na gumce. Po 6 tygodniach po zdjęciu szyny, ruch w palcu był. Lekarz kazał wykonywać ćwiczenia + zwykłe czynności codzienne tym chorym palcem (coś lekkie chwytać itd). Po 5 dniach od ściągnięcia szyny, przy próbie chwycenia lekkiej rzeczy palec się wyprostował. Stwierdzono ponowne zerwanie w miejscu szycia (twierdzenie lekarza ze przez czas szyny kilka szwów musiało puścić i trzymało się tylko na kilku szwach). Zlecono za miesiąc operację transpozycji ścięgna zginacza powierzchniowego IV palca na zginacz długi kciuka. Po czym 6 tyg gipsu. Skierowanie na rehabilitację, bierne zgięcia, czynne wyprosty w stawach MCP i IP. Oraz masaż blizn, dużo zrostów, kciuk cały twardy. Poszedłem na rehabilitację gdzie zajęto się mną wydaje mi się odpowiednio. Jednak niepokoi mnie ciągły brak zgięcia (czynne) ostatnim paliczkiem tego palca :( Mam wrażenie braku rezultatu po operacji. I tutaj moje pytanie, jestem już po 4 wizytach na rehabilitacji (1,5 tyg po zdjęciu szyny). Czy to normalne że dalej nie mam możliwości nawet minimalnego zgięcia ostatniego paliczka palca? Bierne zgięcie występuje i czynny wyprost. Czy to może być spowodowane licznymi zrostami i może przyrośnięciem ścięgna do innych tkanek? Może zmienić rehabilitanta? Nie chcę podważać decyzji lekarza/rehabilitanta ale może warto zobaczyć co powie ktoś inny? Bardzo proszę o odpowiedź i z góry serdecznie dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×