Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przeszywajacy bol pod udem


Gość Panafi89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , ok 2,5 roku temu podczas zawodow gimnastyczych , przy szpagacie cos mnie bardzo zabolalo pod udem , dokladnie pod posladkiem , tak jakby miesien dwugłowy ,bol byl bardzo gleboki i klujacy , nie moglam wykonac zadnego cwiczenia na ta noge , staralam sie nie ruszac tej nogi , po jakims czasie wszystko wrocilo do normy , cwiczylam caly czas , az od ponad roku znowu wrocil bol , tak jakby cos tam sie zroslo i po czasie znowu sie naderwało,bardzo mi to przeszkadza poniewaz nie moge wykonywac swobodnie cwiczeń. I moje pytanie jest takie ,czy to moze byc naderwany miesien ? Czy raczej sciegno ?. Zaznaczam ze odczuwam bol tylko w jednym punkcie , nie promieniuje mi on wzdluz nogi , moze czasem przy rozciaganiu czuje taki tępy bol i spiete sciegna . Co moge zrobic ? Bylam u lekarza ktory powiedzial ze nadwyrezylam miesien... no ale 2 lata ponad to trwa.. takze. Co powinnam zrobic ? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz_Synergia_Chorzów

Witam, Myślę,że kolejnym krokiem powinna być wizyta u fizjoterapeuty. Jeżeli faktycznie było to naderwanie mięśnia (bo na to wskazuje wstępnie Pani opis) - to w tym miejscu powstała blizna, która jeżeli nie była w żaden sposób mobilizowana (rehabilitowana) charakteryzuje się teraz małą rozciągliwością co negatywnie wpływa na funkcję naderwanego mięśnia jak i pośrednio sąsiednich mięśni. To już jednak warto zostawić do oceny fizjoterapeucie. On też podpowie co może Pani na tym etapie - późnym - zrobić z naderwanym mięśniem. Jeżeli nie było wcześniej wykonywanego badania USG, warto byłoby je wykonać w celu oceny dokładnej lokalizacji, rozmiaru blizny. Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×