Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pomocy, dziwne grudki pod jądrami.


Gość Wystraszony

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wystraszony

Witajcie, mam 22 lata. Od jakiegoś czasu psychicznie jestem wrakiem. Bardzo wszystkim się przejmuję i wmawiam sobie, że mam raka i na pewno niedługo umrę. Dlaczego? od jakiegoś czasu wyczuwam u doły jąder takie dziwne guzki, grudki. Mam wrażenie, że ani one nie są przyczepione do jąder ani też nie można ich całkowicie od nich oddzielić. Nie wiem jak to opisać...wyczuwalna jest granica między tymi guzkami a jądrem. Te guzki znajdują się symetrycznie, mam wrażenie, że w tym samym miejscu pod jądrem lewym jak i prawym: zaznaczyłem mniej więcej na screenie czerwonym znacznikiem: http://prntscr.com/i1fms2 Jeśli chodzi o ten guzek pod jądrem prawym to nie jest on bolesny ale guzek lewy już przy dotyku boli(lecz nie zawsze, są dni kiedy nie wyczuwam żadnego z nich pod żadnym z jąder). Do tego czuję jakby ucisk w dole podbrzusza z lewej strony, czułem jakby kłucie w lewej pachwinie, A do tego bolą mnie plecy z lewej strony na dole(choć to może mieć związek z pracą jaką wykonywałem, nosiłem ciężkie elementy). W internecie naczytałem się o raku jąder i oczywiście wszystkie objawy przypisałem sobie. Nie mam gorączki, samopoczucie fizyczne też jest w porządki. Mocz oddaję regularnie i bez problemów, ze współżyciem też nie mam problemów. Chcę zapisać się do urologa i wykonać USG jąder i zrobię to jak najszybciej bo nie daję już rady psychicznie. Boję się, że to rak. Lecz szukam lekkiego pocieszenia tutaj. Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć czym mogą być te guzki/grudki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×