Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Marta

Gastritis chronica, nacieki jednojądrowe i Helicobacter pylori

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marta
Proszę o przetłumaczeni wyniku: OPIS MAKROSKOPOWY : 2 szare po 0,3cm 1xcał. ROZPOZNANIE: Gastritis chronica. nacieki jednojądrowe: (++) aktywność: (-) zanik: (-) metaplazja jelitowa: (-) Helicobacter pylori: (++)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka z naciekami zapalnymi komórek jednojądrowych. Zapalenie nieaktywne, niezanikowe, bez metaplazji (dobre rokowanie, małe nasilenie zmian). Trzeba wyleczyć zakażenie Helicobacter pylori i stan zapalny żołądka - 2 antybiotyki plus lek inhibitor pompy protonowej. O dalszym postępowaniu zadecyduje lekarz prowadzący.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość mateusz
w badaniu gastroskopowym wyszło: Wycinki błony śluzowej żołądka o budowie zwykłej. nacieki jednojądrowe (+) reszta(-). o czym toświadczy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość teresa
Co to sa nacieki jednojadrowe w zoladku ? Wynik /+/ po panendoskopi reszta /-/ nie mam woreczka zolciowego nie bylo kamieni lecz przewlwkle zapalenie pecherzyka.Opis po operacji cholecystitis chronika.Ataki mialam co pol roku bralam nospe i po pewnym czasie przechodzilo. trwalo okolo 10 lat zanim chcieli usunac woreczek bralam ciagle nose .Teraz mam ciagle zdecia .pieczenie zoladka i gardla .Biore helicid ,tribux coaxil,espumisan,Niewiem co mam jesc wszystkiego sie juz boje .Bardzo prosze o jakies wskazowki na ten temat .Lub gdzie szukac takich wskazowek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.