Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Michał

Napięcie w brzuchu w okolicy nad pępkiem po ostrym posiłku

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Michał
Witam. Trudno mi określić którego dokładnie narządu dotyczy mój problem. Jakieś 2 miesiące temu byłem na gastroskopii. Stwierdzono Zapalenie opuszki dwunastnicy i obrzęk odźwiernika. Wyleczyłem ten stan biorąc LansoLEK. natomiast kilka dni temu po zjedzeniu ostrego dania (wiem że nie powinienem) zacząłem odczuwać napięcie w brzuchu w okolicy nad pępkiem. Dostałem biegunki głównie zbudowanej ze śluzu i chyba krwi. Natychmiast zjadłem kilka jogurtów naturalnych, po których biegunka ustała. Na drugi dzień po zjedzeniu kilku kromek chleba z dżemem przy wypróżnianiu się, zauważyłem niewielkie już ilości śluzu z krwią. Poprosiłem w aptece o lek który ewentualnie zatamuje to krwawienie do wizyty u lekarza. Otrzymałem Taninal 500mg. Po kilku godzinach przy wypróżnianiu się mój stolec był koloru beżowego takiego jak tabletki, brak śluzu z krwią, jednak na papierze nadal widziałem śladowe ilości śluzu z krwią. Nie mam pojęcia do którego specjalisty się wybrać i jakiego typu chorobę mam. Proszę o pomoc w tej sprawie, ewentualny opis co to może być i gdzie mógłbym się skierować??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Przy takich objawach trzeba będzie ponownie wykonać gastroskopię i kolonoskopię aby ustalić źródło krwawienia. Mogą to być krwawiące wrzody dwunastnicy oraz np. choroba Leśniowskiego-Crohna, colitis ulcerosa, guzy jelita grubego. Najlepiej zgłosić się do chirurga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.