Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Elżbieta z Łodzi

Leczenie chirurgiczne przewlekłego żółciowego nieżytu żołądka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Elżbieta z Łodzi
Witam, bardzo proszę o odpowiedź na moje pytanie. Pięć lat temu miałam operację wycięcia woreczka żółciowego ( cholecystectomia-laparoscopica). Po operacji wystąpił żółciowy nieżyt żołądka z uciążliwymi objawami potwierdzonymi badaniami gastroskopowymi. W każdej gastroskopii opisywane jest intensywne zaczerwienienie całego żołądka " żółć tapetuje ściany ", nadżerki i zawsze zawiera znaczną ilość zagęszczonej żółci na początku badania. Z kolei odźwiernik jest " ziejący ". Objawy to : bóle w nadbrzuszu, nudności, gorycz aż do samego przełyku, całkowity brak łaknienia, gorzkie odbijania , czasami wymioty żółcią i duże ilości lepkiej wydzieliny. Zastosowano u mnie dietę i leczenie farmakologiczne takimi preparatami jak ; Gasprid, metaklopramid, Gealcid, Venter,podawano kwas Ursodezoksycholowy (Ursofalk ),leki hamujące wydzielanie kwasu, przeleczono Helicobacter pyroli . Po lekach hamujących kwas czułam się jeszcze gorzej. Słyszałam, że przy takich dużych dolegliwościach utrudniających życie i uszkadzających w znacznym stopniu śluzówkę żołądka jest możliwość wykonania zabiegu chirurgicznego i pozbycia się tych dolegliwości. Czy w moim przypadku taki zabieg jest możliwy i na czym on polega? Ponoć istnieje metoda zespolenia żołądkowo- jelitowego typu Roux-en-Y, ale mam jeszcze jedno pytanie czy istnieje inna nowoczesna metoda chirurgiczna, aby pozbyć się żółciowego zapalenia żołądka. Dziękuje Panie Doktorze, że mam możliwość uzyskania tutaj porady i odpowiedzi na pytania, które pomogły by mi wyjść z mojej dolegliwości . Z pozdrowieniami Elżbieta

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Operacja zespolenia żołądkowo- jelitowego typu Roux-en-Y jest najczęściej wykonywaną operacją bariatryczna na świecie. Polega ona na tym, że wytwarza się kieszonkę żołądkową, którą następnie zespala się z jelitem, i ostatecznie wykonuje się zespolenie jelitowo-jelitowe. Wizualnie możesz obejrzeć to na portalu echirurgia. Rzeczywiście podaje się, że tą metodą można wyleczyć męczące cię dolegliwości. Najlepiej osobiście skonsultuj się z chirurgiem. Należy wziąć pod uwagę, że każdego pacjenta należy rozpatrywać indywidualnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ewa z tarnowa 2008
jestem po operacji usuniecia woreczkazolciowego rok po tej operacji znalazlam sie w szpitalu zrobiono mi gastroskopie i wyszlo ze mam zespol depresyjno lekowy lecze sie i dalej nie ma poprawy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Bogumił z Lipna
Opis po gastroskopi : w części dolnej linijna nadzerka o długości 5mm, linia Z uniesiona, fałdy żołądka dochodzą do niej. Żołądek podatny na insuflacje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość chi
Leczenie chirurgiczne żółciowego nieżytu żołądka polega na wycięciu niewielkiej części żołądka ( antrektomia ) i odtworzeniu ciągłości przewodu pokarmowego przy pomocy pętli Roux jelita cienkiego. jest to zupełnie inny zabieg, niż operacja bariatryczna ( omini ecie żoładka sposobem Roux przy patologicznej otyłości). Po operacji żółć i sok trustkowy nie mogą trafić do żołądka, są skierowane do dalsdzych odcinków jelita cienkiego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.