Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból żołądka na czczo, silna zgaga, ciężar po jedzeniu


Gość Ania1983

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, proszę o wskazówki. W okresie wakacyjnym pierwszym objawem na jaki zwróciłam uwagę były wzdęcia (staramy się o dziecko, sądziłam że to wczesny objaw ciąży bo nigdy takich wzdęć nie miewałam). Wzdęcia minęły, w ciąży nie jestem... Niedawno z kolei pojawiły się bóle żołądka o lekkim i srednim nasileniu, szczególnie na czczo, przed jedzeniem, nocą, które ustępowały po jedzeniu. Lekarz rodzinny przepisał mi Controloc 40 jednak po 2 dawkach miałam silne reakcje bólu brzucha i wymiotów żółcią. Lek odstawiłam i udałam się do gastrologa który stwierdził po objawach podejrzenie wrzodów, zalecił badanie na bakterię helicobakter i kurację antybiotykami przez 10 dni. Helicobakter wyszła dodatnia (wynik 28 przy normie *20) więc dostałam leki: Emanera 2 x dziennie i 2 antybiotyki. Gdy czekałam na wyniki badania na helicobacter pojawiła się okropna zgaga, silne pieczenie w przełyku i nad mostkiem. (jeszcze przed wzięciem leków). Pomyślałam że jak wykupię leki problem minie ale niestety. Emanera przyjmuję tydzień, antybiotyki 6 dzień a ja czuję się coraz gorzej (antybiotyki mam brać 10 dni). Przed jedzeniem czuję wilczy głód, silne ssanie w żołądku, ucisk. Po jedzeniu natomiast głód i ssanie mija ale szybko pojawia się pełność, uczucie ciężaru w brzuchu, silna zgaga. I tak w kółko - głód, zjem coś - pełność, ciężkość, zgaga, odbijanie.. Gastroskopie miałam wykonywaną 2 lata temu, była zupełnie prawidłowa, bez żadnych oznak refluksu, wrzodów itp. Czy od tego czasu mogło się rozwinąć coś złego? Boję się raka.. Często się stresuję, przejmuję wszystkim, jadłam bardzo nieregularnie, potrafiłam nie jeść cały dzień (praca :/), dopiero wieczorem gdy byłam już bardzo głodna. Nie piję, nie palę, nie piję gazowanego. Mam 35 lat. Gastroskopię mam mieć za kilka dni ale boję się dlaczego leki nie pomagają i tak źle reaguję na leki (controloc i emanera nie lecza zgagi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×