Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zwichnięcie rzepki


Gość Michał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Około 2 miesięcy temu miałem wypadek i uderzyłem kolanem prosto w deskę rozdzielcza . Po miesiącu od zwichnięcia rzepki ból się utrzymywał wiec zrobiłem rezonans , u dołu jest rozpoznanie . Proszę mi wytłumaczyć czy to jest coś poważnego ? Nogę mam 2 razy chudsza od drugiej . Dzisiaj byłem u ortopedy powiedział mi że mi nic nie jest , ale ból dalej odczuwam . Jak mi nic nie jest to dlaczego w rozpoznaniu jest napisane *Wskazana korekcja kliniczna* Co to oznacza ?. Dostałem skierowanie na rehabilitacje i kazał mi wrócić do pracy . ACL scieńczałe co może przemawiać za dawno przebytym częściowym uszkodzeniem więzadła .Wskazana korekcja kliniczna. PCL,MCL,i kompleks LCL w normie . Stłuczenie brzeżnej części klykcia przyśrodkowego kości udowej oraz dyskretne przedniej części kłykcia bocznego kości udowej . Stłuczenie rzepki . Naciągnięcie troczka przyśrodkowego rzepki - prawdopodobnie stan po przemijającym zwichnięciu rzepki . Cechy dysplazji klykcia przyśrodkowego kości udowej . Rzepka o dominującej bocznej powierzchni stawowej . R:Prawdopodobnie stan po przebytym przemijającym zwichnięciu rzepki . Podejrzenie przebytego częściowego uszkodzenia ACL - wskazana korekcja kliniczna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×