Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bieganie po zlamaniu panewki biodra i peknietej miednicy


Gość Lukasz18071987

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Lukasz18071987

Witam, we wrześniu mialem wypadek spadlem z około 3m na wyprostowaną nogę... kość udowa doslownie wbila sie w miednicy w skutek czego miednica pękła a panewka biodra rozpadła sie na małe kawałki. Mialem oczywiście operację rekonstrukcji biodra, jiz chodzę praktycznie nie utykam ale mam pytanie czy bieganie w moim przypadku jest dla mnie bezpieczne? Czy też jeszcze na to za wczesnie? Mam 29 lat przed wypadkiem bez problemow medycznych, nalogowych prosze o porady:) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Doktor Artur

na chwile obecna przez jakiś czas powinno się prowadzić oszczędny tryb życia , czas dojścia do pelnej sprawności powinien wynosić 6 tygodni , ale to zależy od Pańskiego organizmu . Na chwile obecna proszę się nie obciążać i zacząć powoli chodzić , jeżeli pan praktycznie nie utyka , ale jednak utrudnienia się pojawiają . To proszę się oszczędzać . Sam Pan wyczuje po pewnym czasie , ze noga będzie sprawna po pewnym czasie. Proszę mieć kontakt z lekarzem operujacym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lukasz18071987

Czyli mam rozumiec że po jakims czasie będę mógł normalnie biegać? Grać w piłkę nożną? Uprawiać sport? Oczywiscie nie mam namyśli sportów ekstremalnych. Jeśli chodzi o kontakt z chirurgiem który mnie operowal jest problem ponieważ jestem obecnie w Anglii i tutaj tez mialem wypadek, operacja była w Oxfordzie a mieszkam w Londynie, mam miec jeszcze jedna wyzyte u ortopedy ale to dopiero w maju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×