Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Złamana III kość śródręcza


Gość Festyniak

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Festyniak

Witam, doznałem złamania III kości śródręcza z przemieszczeniem, zbytnio nie bolało, ale w pierwszej kolejności po zrobieniu rtg i stwierdzeniu złamania założono mi szynę gipsową bez nastawiania złamania. Na pierwszej kontroli tj. 9 dni po urazie stwierdzono, że nie może zostać w szynie ponieważ źle się zrasta i przy znieczuleniu miejscowym nastawiono kość i włożono w gips oraz zrobiono rtg i kazano przyjść na kontrole po tygodniu, na kontroli okazało się, że gips nie dał oczekiwanych rezultatów i kość znowu źle się zrastała i zaproponowano mi operację ręki polegającą na usztywnieniu drutami Kirschnera, zgodziłem się i następnego dnia miałem robiony zabieg. Mija dziś 4 doba od zabiegu a ręka boli gorzej jak po złamaniu, czy to normalne? mam nałożony rozcięty gips owinięty bandażem także nawet nie wiem jak to wygląda, do bólu dochodzi częste drętwienie dłoni a najgorzej jest na wieczór i noc. Kontrola za półtora tygodnia, ale martwi mnie czy wszystko tam jest jak należy i czy wrócę do pełni sprawności i będę mógł uprawiać sport profesjonalnie(sporty walki uderzane)? Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×