Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Tk ślinianek interpretacja


Gość Patryk mm

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Patryk mm

Witajcie Dziś byłem na TK z powodu niepokojącego powiększenia ślinianek oraz wyczuwalnych twardych zgrubień w mięsku pod językiem .Mam wrażenie , że mam coś po jednej stronie języka (pod nim) coś jak by opuchliznę . Opis badania: Ślinianki przyuszne o uwypuklonych zarysach, jednorodne, bez cech patologicznego wzmocnienia, z obecnością węzłów chłonnych do 5mm po prawej i 8mm po lewej stronie. Lewa ślinianka podżuchwowa nieco większa niż prawa, bez ewidentnych cech masy patologicznej. W obrębie tkanek miękkich szyi nie widać powiększonych węzłów chłonnych. Po stronie lewej bardzo liczne drobne węzły chłonne szyjne głębokie ku tyłowi od naczyń szyjnych do 6mm w osi krótkiej. Nieco mniej liczne węzły do 5mm w osi krótkiej w tej lokalizacji po stronie prawej. Tarczyca niepowiększona, jednorodna. Tkanki miękkie krtani bez zmian. WNIOSEK: Nie uwidoczniono ewidentnego powiększenia węzłów chłonnych szyjnych ani masy patologicznej w obrębie ślinianek. Obraz może odpowiadać zapaleniu ślinianek. Z badania wynika , że ? niby ok ale nie ok ?bo zapalnie ? No i czy lekarz opisujący mógł coś pominąć ? Pytam ponieważ tak jak wyżej pisałem ewidentnie czuję po lewej stronie na dnie jamy ustnej grudki jak by baranek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×