Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rak jelita grubego z przerzutami do wątroby i płuc


Gość Maria

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od kilku dni przeszukuję internet w nadziei, że coś rozwieje moje obawy. U mojego brata (35l) zdiagnozowano raka jelita grubego z przerzutami do płuc i wątroby. Zaordynowano chemioterapię. Niestety brat mieszka za granicą i wszystko co wiem o jego stanie zdrowia to tyle ile mi powie przez telefon (a wiem, że nie chce mnie martwić). Podobno jego lekarz twierdził, że rak jelita jest jednym z prostszych do wyleczenia ale czy w jego stanie to wogóle możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam, że rak jelita grubego z przerzutami do wątroby to prosta choroba do wyleczenia. Właściwie żaden rak nie jets prosty do wyleczenia, choć rokowania są naprawdę niezłe. Od kilku lat jest coraz głośniej o mało inwazyjnej alternatywie leczenia osób z takim przypadkiem. Polega on dostarczeniu izotopu promieniotwórczego bezpośrednio do guza, przy czym manimalizuje ryzyko uszkodzenia zdrowych tkanek. Statystycznie, 40% leczonych wydobrzewa po krótkiej terapii. Ta radioabolizacja, która jest również możliwa do zrobienia bezpłatnie w naszym kraju https://pratia.com/nasze-badania/rak-jelita-z-przerzutami-do-watroby/ może przyczynić się do zmniejszenia guza aby go usunąć chirurgicznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×