Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Damian

Czy można mieć dwa wyrostki robaczkowe?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Damian
Dzień dobry. Moja dziewczyna miała wycięty wyrostek w październiku 2008 roku i do tej pory ma okropne bule brzucha po stronie wyrostka ( przychodzą nagle i trwają parę minut, a czasem brzuch boli Ją cały dzień z przerwami ) boli Ją również rana ( górna część rany gorzej gorzej się od reszty i to tam Ją przeważnie bol i) Czy jest to możliwe aby miała drugi wyrostek?? Czy może został tamten źle wycięty??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Prawdopodobnie bóle są wynikiem powstałych zrostów pooperacyjnych. Jednak w tym celu należy wykluczyć inne przyczyny bólu tej okolicy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość mf
tak, można mieć dwa wyrostki. Jeden z jelita grubego a drugi z jelita cienkiego. Mój tata tak miał. Usunęli oba podczas jednej operacji. Przypadek jeden na 5 tysięcy chyba.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość pp
To o czym pisze mf to uchyłek Meckela a nie drugi wyrostek. Ale i tak można mieć 2 wyrostki - częstotliwość występowania tej anomalii to 1/25 000 operowanych przypadków. Klasyfikacja Cave*a-Wallbridge*a wyróżnia 4 różne typy rozmieszczenia wyrostków na kątnicy (w modyfikacjiBiermanna jest 6 typów).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ela
można mieć dwa wyrostki ja bylam taka osoba co wlasnie miala taki przypadek jeden mialam rozlany bo lekarze zadługo czekali z operacja. Choc mineło przeszlo 10lat od operacji to blizna czasami mnie boli

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość jola
mialam wyciety wyrostek czy mozna miec drugi raz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.