Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina kręgosłupa


Gość anett33

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem na 99 procent do operacji,miałam robione TK ale inny neorochirurg chciał rezonans bo dokładniejszy więc zrobiłam.Proszę o jakąś odpowiedż dziękuje.---Badanie MR odcinka L­S kręgosłupa wykonano aparatem Siemens Magnetom C! 0,35T, uzyskując obrazy T1­, T2­ zależne, T2­zależne z saturacją sygnału tkanki tłuszczowej, w płaszczyznach strzałkowych, czołowych i poprzecznych. Dane ze skierowania: Dolegliwości bólowe z promieniowaniem do lewej kończyny dolnej i zaburzeniami czucia w jej obrębie. Minimalna skolioza prawostronna kręgosłupa lędźwiowego z jednoczesnym spłyceniem fizjologicznej lordozy. Głównie na przednich i bocznych krawędziach trzonów kręgów oraz w stawach międzykręgowych widoczne są miernie nasilone zmiany zwyrodnieniowo­wytwórcze. Cechy dehydratacji i obniżenia wysokości krążków międzykręgowych L4­L5 i L5­S1. Na poziomie L4­L5 worek oponowy jest odkształcony przez bulging krążka międzykręgowego i zmiany zwyrodnieniowe stawów międzykręgowych­opisywane zmiany prowadzą także do zwężenia zachyłków bocznych i otworów międzykręgowych z niewielkim modelowaniem struktur nerwowych. Na tym tle widoczna jest centralno­lewoboczna przepuklina krążka międzykręgowego uciskająca dodatkowo korzenie lewego nerwu L5­przepuklina widoczna jest w miejscu pęknięcia pierścienia włóknistego­jej materiał migruje kaudalnie na dystansie ok. 1­2 cm wzdłuż tylnej krawędzi L5. Na poziomie L5­S1 worek oponowy jest nieco odkształcony przez bulging krążka międzykręgowego i zmiany w stawach międzykręgowych­opisywane zmiany zwężają także otwory międzykręgowe i zachyłki boczne z niewielkim modelowaniem struktur nerwowych. Stożek rdzeniowy widoczny jest na poziomie L1­intensywność sygnałów końcowego odcinka rdzenia kręgowego w normie. Wnioski: Spondyloza lędźwiowa z dyskopatią L4­L5 i L5­S1. Przepuklina krążka międzykręgowego L4­L5 z lewostronną lateralizacją uciskająca korzenie nerwu L5 (zmiana nie była dobrze widoczna w wykonanym badaniu TK)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tak krótkim czasie jestem już po operacji ..fakt że trzeba teraz uwarzać i było trzeba troszkę przecierpieć,ale jestem mega zadowolona bo ból nogi ustąpił teraz tylko trzeba się wykórować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×