Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość kamilq

Powiększone spolty żylne przy lewym jadrze

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kamilq
Witam Miałem robione USG moszny. Wyszło że mam powiększone sploty żylne przy lewym jadrze. Lekarz powiedział, że są małej wielkości (2mm) ze takich sie nie operuje. Czy on esie nie powiększą?? Lekarz powiedział, że to nie są żylaki. Jaki mają wpływ na moją płodność. Mam 19 lat. Ciekawe jak będzie za ok. 5 :( Czasami pojawia sie chwilowy ból. Raz przy lewym a raz przy prawym jądrze. Jakoś nie daje mi to spokoju i cały czas sie tym martwię. Co robić?? Dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Jeśli będziesz kontrolował obecne zmiany a one się nie powiększą to nie powinno być problemu z płodnością. Jeśli natomiast dojdzie do ich powiększenia to oczywiście konsekwencją będą żylaki i nawet bezpłodność.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kamilq
Trochę mnie pocieszyłeś, ale ja najchętniej chciałbym mieć to operowane i nie martwic sie tym. W najbliższym czasie zrobię sobie badanie nasienia którego wynik będzie miał wielki wpływ na decyzje co dalej z tym zrobie. Gdzie najlepiej operować taki przypadek? Są może w Polsce szpitale, które specjalizują sie w takich zabiegach? Jeszcze jedno. Na wszystkich stronach na temat żylaków powrózka nasiennego jest napisane, że żylaki występują nad jądrem a ja mam to z tylu lewego jadra. Dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Operację można wykonać prawie w każdym szpitalu z wyspecjalizowaną kliniką urologiczną. Żylaki najczęściej wyczuwa się nad jądrem. W zależności od położenia jądra mogą znajdować się też nieco za jądrem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kamilq
Gdzie szukać takich szpitali? Trzeba skierowanie żeby być w nim operowanym?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Oto strona internetowa, gdzie możesz znaleźć klinikę w swoim województwie. http://szukaj.sluzbazdrowia.pl/szukaj/20,1.html?frazy=Klinika+urologii Skierowanie może być potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kamilq
Czy po operacji żylaki już nie powrócą?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Oczywiście istnieje ryzyko nawrotu żylaków powrózka nasiennego. Badania wykazują, że zaledwie w 5-20 % przypadkach. Ale trzeba mieć nadzieję, że jeśli oczywiście będzie się przestrzegać zaleceń lekarza to wszystko się uda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kamilq
O jakich zaleceniach Pan mówi??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Chodzi mi o zalecenia po zabiegu. Czyli odpoczynek, nie przemęczanie się, zabezpieczenie rany, przyjmowanie leków. Czy znalazłeś już szpital, w którym chciałbyś wykonać zabieg?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kamilq
Hmm jak dotąd nigdzie nie wyczytałem o lekach. Jeżeli chodzi o szpital to zastanawiam się nad tym: http://szukaj.sluzbazdrowia.pl/Urologia/Rzeszow/Oddzial-chirurgiczny/D34,W18,M1644,k158604.html Może Pan jakiś polecić? Dziękuje za wszystkie odpowiedzi na moje pytania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Niestety nie wiem nic na temat tego szpitala. Życzę zdrowia i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kamilq
A może Pan powiedzieć gdzie są wykonywane takie zabiegi na codzien, gdzie lekarze znają sie na sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
W Warszawie to mogę polecić szpital MSWiA oraz szpital na Lindleya.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kamilq
Trzeba skierowanie do tych szpitali? Jaka metode usunięcia żylaków Pan poleca??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Metody możesz przeczytać na stronie: http://www.echirurgia.pl/zylaki/wskazania_metody_leczenia_zylakow_powrozka_nasiennego.htm Skierowanie będzie potrzebne. Najlepiej porozmawiać z lekarzem na temat metody. Wiadomo, że najlepsza będzie ta, którą on zwykle wykonuje zabieg i ma ją już *przećwiczoną*.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość wałach
amputacje jądra, będziesz miał całkowicie spokojny sen a drugie powinno wystarczyć,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość bicmac2
Jak jesteś taki mądry to sie wykastruj

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.