Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

PZT, tłuszczowe stolce.


Gość carpe_diem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość carpe_diem

Witam, Od dwóch lat mam problemy z układem pokarmowym. Według lekarzy to IBS, ale nie jestem do końca przekonany co do słuszności diagnozy. Objawy: - zwiększona ilość wypróźnień (kiedyś ~dziennie/raz na dwa dni) obecnie rano i popołudniu. Czasami (np. wczoraj) zdarzają się tłuszczowe stolce gdzie minimalnie widać na powierzchni wody jego ślady (nie tak drastyczne jak na obrazkach w sieci, ale zawsze). Częściej stolec jest też normalny nawet jak przesadze z tłustym jedzeniem. Czasami zdarza się też kleisty powodujący problem z podtarciem. Będąc na wakacjach i biorąc debretin objadałem się w hotelowej restauracji i tłuszczowych stolców nie zauważyłem. Podobnie nie ma pogorszenia po alkoholu. - gazy oraz wzdęcia w godzinach wieczornych. Czasami są naprawdę męczące. Dodatkowo uczucie dziwnego ucisku, parcia w samym dole brzucha, w jelitach mniej więcej na wysokości pęcherza. - bóli jakiś większych nie mam, bardziej poczucie dyskomfortu w jelitach. Czasami uczucie dyskomfortu pod lewym żebrem, ale naprawdę minimalne i w niczym nie przeszkadzające. - nalot na języku. Badanie, które miałem przeprowadzone od kiedy rozpoczałem diagnostyke tj maj 2015 maj 2015: Morfologia, amylaza, lipaza, proby watrobowe wszystko ok. Miałem podwyzszone ob do 30, ale CRP wyszło ujemne, leukocyty także ok. Przeprowadzone usg nie wykazało żadnych zmian. lipiec 2015: Rektoskopia również żadnych zmian styczeń 2016: morfologia wszystko ok, kreatynina, krzepliwość, elektrolity idealnie. kolonoskopia aż do zastawki b/w wszystko w porządku, rozpoznanie norma. gastroskopia delikatnie zarumienienie błony śluzowej żołądka kwiecień 2016: Dokładne USG ze wskazaniem na trzustkę nie stwierdziło żadnych patologii. W między czasie jeszcze TSH -ok, przeciwciała na pasożyty z krwi tj. glista ludzka, lamblia również ok. Spadek masy ciała praktycznie nieznaczący jakieś 2-3kg przez prawie 2 lata. Najbardziej martwi mnie to wrażenie, że mam czasami problem z trawieniem tłuszczy i właśnie te stolce. Boję się, że mam PZT z tymże w przypadku tłuszczowych stolców gdzie zniszczone jest 90% miąższu trzustki powinno być to widoczne na USG albo powinny występować jakieś bóle czy wymioty. Lekarze przychylają się w kierunku IBS tylko czy w nim występowąły by tłuszczowe stolce? Z góry dziękuje za pomoc. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorę Kreon i nic jak podniosę dawkę 3 dni na toaletę nie idę jem 4-5 razy dziennie masakra wzdecia,badanie eus wykazało dwa małe zwapnienie czyli jakieś zapalenie którego nieodczulem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma na to operacji jedynie stosować dietę ja 34 lata mecze się już od grudnia tamtego roku. Waga poleciała z 6 kg u mnie pozatym częste biegunki ostatnio dyskomfort pod zebrami generalnie bez sensu. To jakiś lekarz u Pana postawił diagnozę Pzt??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę te wzdecia to masakra aż otarta skore mam niewiem jak tak dalej bedzie lekarze łapy rozkładają ale myśle zeby do Warszawy pojechać do dr durlik podobno szpec od trzustek chirurg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Espumisan lub jakiś z reklamowanych leków próbowałes? Przy niewydolność chyba tylko dieta może Ci jakoś pomóc tak.mi się wydaje. Pozatym nikt nie podejmie się usunięcia jakiejś części trzustki chyba że był by na niej niedaj boże jakiś guz lub podejrzana zmiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka ze duzo lekarzy tez niemają pojęcia i niemoga dalej pomoc dlatego jest najlepszy kontakt z ludźmi którzy na to cholerstwo chorują i można wymienić sie doświadczeniami to miałem na myśli...ja już oblatalem dość sporo lekarzy i jakich historie już słyszałem to masakra dlatego szuka sie pomocy ma forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×