Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Misiek

Badanie nasienia - proszę o pomoc.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Misiek
Witam serdecznie, chciałbym przedstawić badanie nasienia wykonane dzisiaj. Martwi mnie upłynienie oraz aglutynacja i agregacja nasienia bo jest bardzo podwyższona. Reszta wyników wydaje mi się, że obniżona jest przez nadużywanie alkoholu (student :D) i gorące kąpiele. Jeśli to ważne to 3 lata temu przebyłem zabieg żylaków powrózka nasiennego. Co wskazują te wyniki? Co mam zrobić by się poprawiły? W przyszłości chciałbym mieć dzieci. Badanie nasienia zakres podstawowy abstynencja płciowa 3 dni dni abstynencja alkoholowa 3 dni upłynnienie po 120 min konsystencja płyn ciągliwy płyn ciągliwość (lepkość) do 10 cm objętość ejakulatu 2,21 ml pH 7,6 liczba plemników w 1 ml 48 mln/ml całkowita liczba plemników 106,08 mln/ejakulat liczba plemników o prawidłowej budowie 4% plemniki patologiczne 96 % całkowity ruch plemników 36 % ruch postępowy 21 % - szybki postępowy 11 ruch oscylujący 15 % aglutynacja 40 % agregacja 60 % komórki okrągłe *5 mln/ml - w tym leukocyty *0,1 mln/ml - w tym komórki spermatogenezy *0,1 mln/ml

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi