Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nacięte Ścięgno Achillesa - trwałe kalectwo


Gość Monimonia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Monimonia

Witam, W dniu 19 stycznia 2016 roku uszkodziłam ścięgno Achillesa w prawej nodze (zdemolowałam mieszkanko mojego węża, wpadłam tą nogą z całym impetem do szklanego terrarium) na tą nogę nie byłam w stanie już stanąć i tak jest z resztą do dzisiaj. Z uwagi na ranę ciętą ( ok. 6 cm ) i faktu że ścięgno było na wierzchu udałam się na SOR. Tam okazało się że ścięgno jest nacięte i trzeba szyć. Chirurg który akurat miał dyżur długo się zastanawiał jak to zeszyć, jakimi nićmi itp w końcu po dyskusjach z pielęgniarką wziął się za znieczulenie i szycie ( prawdopodobnie ścięgno szył pierwszy raz w życiu), zeszył ranę i noga w szynę ( 6 szwów na ścięgno i chyba 10 szwów rana) Nie wykonano żadnych badań poza wizualnymi oględzinami. Dostałam wypis i skierowanie na kontrole po 3 dniach w poradni ortopedycznej. NA w/w kontrole udałam się do poradni w tym samym szpitalu, lekarz popatrzył na ranę stwierdził że jest ok, założono mi tą samą szynę i termin na 3.02.2016 na zdjęcie szwów. W sobotę postanowiłam się wykąpać porządnie, ściągnęłam szynę i okazało się że nie czuję połowy stopy od małego palca aż do środkowego na całej długości stopy aż do rany. Stopa zwisa bezwładnie, brak napięcia mięśniowego łydki, mogę tylko poruszyć dużym palcem ale tylko parę milimetrów w górę ) reszta palców bez reakcji. Obawiam się że albo uszkodzenie było większe albo zostały uszkodzone nerwy lub lekarz coś żle pozszywał.... Zastanawia mnie brak jakichkolwiek badań, żadnego RTG, wywiad tylko jedno pytanie co się stało, czy takie postępowanie w tego typu urazach jest standardowe że uszkodzenia ocenia się tylko po tym co widać bez żadnych badań??? Czy to normalne że stopa zwisa bezwładnie i że nie czuje połowy stopy??? Czy normalne jest że mięśnie w mojej łydce nie wykazują żadnej reakcji ??? Boję się że okaleczyłam się na całe życie i już nigdy ta noga nie będzie sprawna nawet w 50 % Na SORZE lekarz mówił o 14 dniach gipsu a po kolejnych 14 będę normalnie chodzić bez kul.... Podczas wizyty kontrolnej powiedział dokładnie to samo kolejny lekarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×