Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy mozna podejrzewać tarczycę


Gość Mon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Z góry przepraszam,że piszę na forum *ludzkim*,bo sprawa dotyczy psa. Jednak spróbuję licząc na podpowiedzi ludzi znającymi temat tarczycy. Sprawa wygląda tak,od trzech lat próbuję zdiagnozować przyczynę problemów zdrowotnych i stoję w miejscu,jednocześnie wędrując od weta do weta. Dwa lata temu zrobione hormony tarczycy wykazały jakiś problem,wet zapisał lek,ale po dwu miesiącach go odstawił,ponieważ *zdiagnozował* zespolenie wrotno-oboczne,stwierdzając,że przy zespoleniu wyniki tarczycowe również mogą odbiegać od normy. Zespolenie okazało się totalną pomyłką i wrócił do mnie temat tarczycy. Poprosiłam o wykonanie profilu tarczycowego i zrobiono T4 19,8 ng/ml fT4 1,48 ng/dl Cholesterol 234 mg/dl Wet uznał za zadowalające,jednak z tego co czytam podstawą jest oznaczenie TSH. Czy faktycznie te wyniki które mam nie dają pełnego obrazu w diagnostyce? Inne wyniki z badań krwi odbiegające od normy to nawracające spadki leukocytów,PLT bardzo mocno poniżej normy,przekroczony fosfor przy dobrym poziomie wapnia i glukoza dwa punkty poniżej normy (68 norma 70-120), i przekroczony kwas foliowy. Z objawów codziennych mocne rozdrażnienie,lekkie problemy trawienne(kał czasem luźniejszy niż zwykle) i dziwne oczy,jakby od większego psa,jakby lekko wypchnięte. Zwracałam uwagę na sprawę tarczycy,ale wet na szybko stwierdził,że nie ma problemów z sierścią,więc nie ma podstaw do tarczycy. A mnie nie daje ona spokoju,skoro już raz wyniki wykazały jakieś wątpliwości. Poza tym te ciagłe skoki wszystkich leukocytów mogą wskazywać na choroby autoimmunologiczne,do których choroby tarczycy należą. I tytułem końca,proszę o info czy faktycznie nie ma podstaw do szukania w tarczycy, jeśli są proszę o podanie co konkretnie powinno być oznaczone w badaniu krwi,TSF aTPO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×