Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ostre zapalenie trzustki.


Gość Andy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam bliska mi osoba od dwóch tygodni jest w szpitalu od 10 dni leży w stanie śpiączki farmakologicznej. Została zaatakowana przez Ostre zapalenie trzustki, ma 74 lata. Bardzo szybko słabła i z dnia na dzień zostawała przewożona z działów aż trafiła na OJOM. Gdzie znajduje się do dziś. Miała niewydolność oddechową oraz niewydolne nerek. Na ten moment ma podłączony tylko respirator, od 48 godzin jedna nerka pracuje, oprócz tego jedzenie (biała emulsja) oraz insulina. Od 3 dni otwiera oczy jak przyjeżdżam pomimo, że cały czas jest w śpiączce. Dziś gdy u Niej byłem, zaraz po tym jak przyszedłem otworzyła oczy i chwile na mnie patrzyła po czym bardzo mocno je zamknęła. Robiła tak kilkukrotnie gdy ją dotykałem po głowie oraz ramieniu. mam wrażenie, że bardzo cierpi, zastanawiam się jak mogę jej pomóc i czy Ona mnie słyszy i rozumie gdy do niej mówię? Oprócz tego mogę powiedzieć, że musi zostać przeprowadzona operacja ale na ten moment, Babcia jest za słaba na taką interwencję. Lekarze mówią, że jest światło w tunelu ale długie leczenie przed Nią. Proszę o jakiś komentarz, pomoc bo bardzo się martwię. Przeczytałem bardzo dużo różnych informacji oraz opinii, i sam nie wiem co mam myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×