Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krytyczne niedokrwienie kończyn dolnych


Gość Karol

Rekomendowane odpowiedzi

ROTABLACJA - jest metodą stosowaną na świecie od kilkunastu lat, po kilkuletniej przerwie w jej stosowaniu obecnie powraca się do jej użycia a to dzięki możliwości stosowania stentów pokrywanych lekiem antyproliferacyjnym. Dzięki temu ryzyko restenozy po zabiegach rotablacji jest zminimalizowane. Rotablacja jest metodą zarezerwowaną dla pacjentów, których naczynia wieńcowe są mocno uwapnione i zwłókniałe przez co niemożliwe jest sforsowanie zwężeń przy użyciu balonów, lub też jest niemożliwe rozprężenie balonów w zmianie.System do przezskórnej aterektomii rotacyjnej składa się z konsoli sterująco-napędowej, specjalnego typu prowadników, oraz borów diamentowych o zróżnicowanej średnicy. Po wprowadzeniu prowadnika do światła naczynia, wprowadza się wirujący z prędkością od 120 000 -140 000 obr/min bor, który ścina część materiału blaszki miażdżycowej. Po zmodyfikowaniu zmiany możliwa jest angioplastyka z użyciem stentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pisalam tez wczesniej i w tym drugim szpitalu 18.11.2015 przeszedl zabieg balonikowania i amputacja srodkowego palca ...rana po amputacji nie oczyszczana tylko gaza i bandaz...23.11.zmieniono opatrunek a na nastepny dzien ... bakterie....postanowilam , ze zabiore go i jedziemy do Polski ......Wizyta u Angiologa ....termin....ale On chce czekac ..........wiec , mowie mu , jezeli tu zostaniesz to amputuja noge .... nie dociera do niego co sie dzieje .... 29.11. przyjezdzam i co sie dowiaduje , zakazona krew ... no myslylam , ze wyjde z siebie ..... dalam ultimatum , jutro do domu i jedziemy .... zaczyna mi cos mowic ...ja juz jego nie slucham ..... usiadlam i znalazlam szpital w Polsce we Wroclawiu i zadzwonilam czy wogole da sie cos zrobic jezeli bakterie sa w krwi .............bardzo mily Doktor podal numer do Angiologa w szpitalu ...jutro o 10.00 dzwonie .... Wrocilam wsciekla do domu i otworzylam strone szpitala i co widze.... maja wlasny Oddział Angiologiczny z Pododdziałem Diabetologii .... poczytalam sobie i widze szanse .... szpital nie jest prywatny tylko refundowany....Oddział jako jeden z niewielu w Polsce prowadzi dotętnicze leczenie lekami naczynioaktywnymi, w tym prostanoidami i antybiotykami u pacjentów z krytycznym niedokrwieniem tętniczym kończyn. Leczenie ran związanych z chorobami naczyń to kolejna dziedzina, rozwijana w Oddziale. Leczone są rany kończyn dolnych związane z przewlekłą niewydolnością żylną, krytycznym niedokrwieniem kończyn i zespołem stopy cukrzycowej. Rozwinięto szerokie spektrum metod opracowania ran, w tym stosowanie larw muchy Lucilla sericata, opatrunków podciśnieniowych i opatrunku z autologicznego żelu płytkowo-fibrynowego (z krwi własnej pacjenta).......i wszystko w jednej placowce ....pieknie ............. nie moge spac tak jestem podekscytowana ......a co do tch pijawek napisze nastepnym razem jak wrocimy z Polski .... mam zapisany w drugim tel....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może ktoś z Państwa zna jakieś sposoby by zwiększyć ukrwienie w stopach. Mama ma raka jelita nieresekcyjnego (nic już nie da się zrobić) ostatnio dopadła ją martwica stóp a dokładnie palców. Mały palec i duży wrócił do normalnej barwy a trzy środkowe sa czrnobrunatne. Lekarz z hospicjum jak zobaczył stopy stwierdził, żę trzeba będzię amuptować. Mama od 3 tyg bierze tabletki na zwiekszenie kążenia oraz zastrzyki przeciwzakrzepowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Dajcie namiary na dobry szpital , który nie obcina pacjentom nogi a ratuje je przed tą drastyczną amputacją . Moja mam z cukrzycą typ.2 dializująca a teraz stopa cukrzycowa która pojawiła się na dwóch palcach są czarne i brzydko to wygląda .Kiedy pojechała na oddział chirurgi na izbie przyjęć bez jakiegokolwiek wywiadu ,badań , próby ratowania usłyszała -- NOGA DO OBCIĘCIA--.No pięknie jak takich lekarzy mamy w Polce to może na porodówkach będą uśmiercać i problem sam się rozwiąże . Sądzę że gdyby w Polsce lekarz był odpowiedzialny za pacjenta i groziły by mu kolosalne kary jak to jest w innych krajach uwierzcie mi zadbali by o nas i to z wielką odpowiedzialnością aby nie płacić odszkodowań jakie są w innych krajach . Co co pisze jestem świadoma bo obecnie mieszkam za granicą i dziękuję Bogu bo widzę jak lekarze tu podchodzą ostrożnie do pacjentów i ich dolegliwości .Nie raz czytam jakie kolosalne odszkodowania pacjencji tu otrzymują i nie są to czasami poważne ale dla nas Polaków były śmieszne o coś takiego walczyć a tu jednak walczą i dlatego tu lekarz nie postawi pochopnej diagnozy tu zastanowi się 1000razy za czym pacjenta wyśle na blok operacyjny . To lekarze w PL powinni się ubezpieczyć aby okaleczonym pomyłkowo pacjentom wypłacać odszkodowania a my byśmy byli spokojniejsi że nie trafimy na rzeźnika czy łapownika ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie....... jak pisalam wczesniej......doszlo do amputacji srodstopia ....ostatnia amputacja byla w styczniu 2016 roku i ......rana niby sie goila a w srodku rozwijalo sie zakazenie.....sama pobralam probke i zawiozlam do laboratorium i wychodowano trzy bakterie.... KLEBSILLA OXYTOZA,PACIORKOWIEC KALOWY I GROMKOWIEC ZLOCISTY MSSA....znalazlam lekarza,ktory zajmuje sie ciezko gojacymi ranami .....ale nie spodobalo mi sie jego podejscie i znalazlam ..... Berta Rogus w Poznaniu...... w piatek 08.04.2016 zaczelismy.....biochirurgia...larwoterapia,wspaniala rzecz ....11.04.2016 rana prawie oczyszczona ....13.04.2016 jeszcze jedna dawka i rana bedzie czysta z martwych tkanek i bakterii....do tego ozonoterapia oraz pijawki.....mam zdjecia jak wygladala rana i jak wyglada po oczyszczeniu.....jezeli jest ktos zainteresowany to moge wyslac zdjecia na email..... pozdrawiam Mariola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×