Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rozpoznanie grzybów w jelicie grubym, przelewanie w żołądku i hydrokolonoterapia


Gość Dawid

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 20 lat. Historia mojej choroby jest dość zagadkowa, przynajmniej dla mnie. Na początku, tj. jakieś 9 miesięcy temu zacząłem oddawać luźne stolce. Przeszedłem chyba przez wszystkie etapy gęstości, aż do samej wody w chwili obecnej (utrzymuje się już 5 miesięcy). Najpierw zacząłem odczuwać bóle na wieczór przy pustym żołądku i nie tylko. W końcu stwierdziłem, że jednak samo nie przejdzie i poszedłem na gastroskopie. Badanie wykazało lekkie nadżerki i sporą ilość bakterii. Lekko obrzęknięty przełyk w 1/3 dolnej. W świetle żołądka dużo żółci, odźwiernik obrzęknięty. Test ureazowy - dodatni. Lekarz stwierdził, by zając się żołądkiem najpierw, bo z reguły inne dolegliwości mijają po wyleczeniu tych żołądkowych. Przyjmowałem metronidazol, novamox, lansul, duspatalin, gasec. Metronidazol przyjmowałem bardzo długo, lecz żadnej poprawy nie było. Następnie udałem się do innego lekarza gastrologa, zostałem skierowany na kolonoskopię również. Perystaltyka jelit bardzo leniwa. Błona śluzowa na całej długości obrzęknięta. Wynik histopatologiczny wykazał grzyby. Dostałem ketokonazol, który łykam cały czas oraz poźniej tinidazol. Od sierpnia schudłem aż do dziś około 13 kg. Przy wzroście 193 cm wyglądam jak śmierć i czuję się bardzo słabo W między czasie przyjmowałem jeszcze ortanol. Generalnie nigdy nie jadłem chipsów, odżywiałem się dobrze, nie piłem coca-coli i innych gazowanych syfów. Jedyne co robiłem źle, to wstawałem o 9 i jadłem dopiero po 14. Zdarzało się tak często. Nie wiem czy te grzyby to następstwo antybiotykoterapii. Ostatnio bóle żołądka jak i jelit zdarzają się bardzo sporadycznie, lub być może nawet wcale. Natomiast kał jest po prostu luźny. Jest to woda. Kilka razy dziennie tak to wygląda. Po każdym wypróżnieniu czuję się dosyć dziwnie i fatalnie, a po posiłkach ciężko. Zrobiłem hydrocolonoterapię z nadzieją na przepłukanie jelita grubego. W tej chwili jestem właśnie po tym zabiegu i stosuję głodówkę herbatkowo-ziołową. Chciałbym się dowiedzieć jak jeszcze mogę sobie pomóc, bo mam już tego dość, nie chce więcej chudnąc, bo to coś po prostu mnie zjada od środka, a jak mogłem przytyć, gdy non stop ciągle chodziłem do WC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Nie wiem czy stosował Pan jeszcze zwykle leki hamujące biegunkę (np. Loperamid). Może należy też zastosować leki z grupy przeciwzapalnych (obrzęk świadczy o zapaleniu) wpływających bezpośrednio na śluzówkę jelita grubego (np. mesalazyna). Dietę powinien Pan stosować jak w okresie biegunkowym w zespole jelita drażliwego (patrz: http://www.echirurgia.pl/diety/dieta_jelito_drazliwe.htm). O wszystkim jednak musi zadecydować lekarz prowadzący. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam grzyby w pochwie i wiem ,że takie leki nie pomagają...nie da się nimi zniszczyć grzyba bo zabijają tez naturalną florę bakteryjna jelita...spróbuj jeść jogurty naturalne i probiotyki. tez kwaśne rzeczy i witaminę c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz CELIAKIE, być może genetyczną. U mnie i mojej siostry było tak samo. Mamy genetyczną celiakię!!!!! - dziedziczysz wówczas celiakie po matce. Więc odrzuć chleb i mąkę pszenną, jęczmienną, owsianą, orkisz, piwo, wódki zbożowe. Uważaj na cukier bo w ataku tej choroby / wodniste biegunki / musisz całkowicie odrzucić sacharozę /cukier /. Po 2 tygodniach zacznij od glukozy / potrzebuje ją serce i mózg do pracy /. Glukoza nie ma smaku wiec bierz z umiarem. Możesz jeść najlepiej* kaszę gryczaną, ryż, kukurydzę. Zacznij od tej pierwszej. Myśmy wyleczyli się jedząc* kasza gryczana 20 dkg /woreczek prażonej a najlepiej nie prażona/ + jeden jogurt czysty bez dodatków duży + 4 łyżki oliwka z oliwek z I-go tłoczenia + 1/2 cytryny. Powodzenia. Napisz czy Ci przeszło*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam podobny problem,nie wiem co się dzieje,wszystko mi w brzuchu lata,teraz to nawet głośno słychać jak mi się wszystko przelewa i burczy.Mam zachamowanie gazów jakby bąble pękały mi w środku i gazy się tam zatrzymywały.Brzuch na wieczór mam jak balon i boleści do tego,rano wszystko przechodzi i o pustym żołądku do łazienki.Na przemian zaparcia i biegunki.Kał od twradego po wodniste na przemian,nigdy nie wiem kiedy mnie złapie.Pomóżcie bo nie daje sobie z tym już rady,nie byłam u lekarza.Dodam że nie jem regularnie,może jakaś dieta.Zaczełam pić herbate Imbirową ale nie wiem nawet czy to coś daje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jonteklama

Nie macie pojęcia jakie problemy może przyspożyć jelito grube, to jest bardzo delikatny twór a jak bardzo ważny w naszym życiu i funkcjonowaniu, nikomu nie życze by musiał brac do końca życia asamax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×