Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja na zylaki ktore powoduja DVT


Gość Maggie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co robic dalej wszystko dzieje sie w Wielkiej Brytani. W 2014 - 2 male thrombus w prawej nodze(trifurcation in posterior knee ) 6 miesiecy leczenie najpierw heparyna pozniej warfarin. Sprawdzenie przez hematologa wszystkich przyczyn (lupus,hiv,trombofilia screen,rak,cukrzyca itd hormonow nie biore i nigdy nie bralam ,nic nie stwierdzono) Na podstawie tego zakonczona leczenie w listopadzie I zostalam skierowana do chirurga. W oczekiwaniu na wizyte niespodziewanie 2015 luty DVT w przeciwnej lewej nodze(superficial,extending into popliteal vein and crossing popliteal femoral junction).I zas heparyna warfarin. Hematology stwierdzil zylaki sa przyczyna zakrzepow I operacja. Pierwsza wizyta chirurg poczytal listy od hematologa sprawdzil wyniki zlecil ponowny skan z uwzglednieniem droznosci wszystkich zyl. 10 miesiecy pozniej druga wizyta wszyszlo ok zielone swiatlo na operacje.Szczesliwa ze w koncu mnie naprawia -zostaje ustalana data w najblizszych 4 miesiacach -pytam sie chirurga czy mam juz teraz odstawic warfarin I sie zaczelo -Zapomnial co sprawdzal na pierwszej wyzycie wiec mu mowie dlaczego u niego jestem strasznie sie zdenerwowal zaczol krzyczec ze ma 20 lat doswiadczenia ze to bzdura ze od zylakow nie robi sie DVT -pozniej sam przytacza statystyki ze 1 na 30tys -stwierdza ze hematolog glupia ze drugi doctor VET kliniki tez glupi -on ma doswiadczenie I odmawia operacji pomimo ze pare minut wczesniej wpisywal mnie na liste -darl sie na mnie ze podczas operacji dostane znowu zator I umre-horror -przepraszam ze tyle opisalam -bo teraz nie wiem co mam robic. Mam 41 lat zylaki zaczely mi sie pojawiac w wieku 11 lat nie mam ich duzo ale za to duze I czesc na wierzchu -najbardziej mnie martwi ze na jednej nodze sa na najlepszej drodze do pekniecia uwazam ale ciezko tak zyc I teraz jak jestem na warfarin po prostu koszmar. Moje pytanie jest co mam dalej robic -mam walczyc o operacje ,czy hematology sie pomylil ? Na koniec sie pytam chirurga jezeli nie od zylakow to od czego mialam te zakrzepy skoro inni lekarze wszystko wykluczyli a on mi powiedzial ze moze od wczesniejszych operacji po prostu braklo mi slow: - w wieku 13 lat usuniety wyrostek ,-w wieku 20 lat lekarze wojskowi z lublina zamrazali mi duze wiszace zylaki na lewej lydce (zyla powierzchniowa I wyciagneli jedna zyle od pachwiny do kolana nie wiem wszystko bylo w znieczuleniu miejscowym -nie robili skanu namalowali mazakiem noga w gore znieczulenie miejscowe I wcieli -nie wiem co ale czulam sie lepiej 21 lat zadnych problemow -w wieku 30 lat usuniety ropien Jak to naprawde wyglada z tymi zakrzepami od zylakow I czy naprawde nie mozna zrobic operacji jezeli glowny system zyl dziala. Dziekuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×