Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Jak długo ostre zapalenie trzustki i żółtaczka mechaniczna?


Gość Rafał

Rekomendowane odpowiedzi

Jak długo może utrzymywać się ostre zapalenie trzustki i żółtaczka mechaniczna u kobiety w wieku 57 lat. Pacjentka trafiła do szpitala z powodu kamienia w przewodach żółciowych (w maju 2008 r. usunięto woreczek żółciowy z kamieniami). Rozpoznano żółtaczkę mechaniczną a następnie dokonano próby usunięcia kamyka metodą gastroskopową (nieudaną). W wyniku tej próby doszło do podrażnienia trzustki. Ostre zapalenie utrzymuje się dalej pomimo wykonania 2 operacji (od 4 tygodni). Pacjentka odżywiana jest jelitowo, pozajelitowo, oddycha przy pomocy respiratora (respirator obecny od 19 dni). W najbliższych dniach ma zostać wykonana tracheostomia. Po drugiej operacji (ok. 2 tygodnie po pierwszej), w czasie, której oczyszczono jamę brzuszną oraz usunięto tkanki martwicze otrzewnowe, założono dreny przepływowe. Pomimo 2 operacji oprócz zapalenia trzuski utrzymuje się podwyższona bilirubina. Pacjentka jest wycieńczona wielokrotnym wymienianiem/czyszczeniem rurki intubacyjnej i lekami znieczulającymi. Lekarze określają stan Pacjentki jako bardzo ciężki stabilny. O ostatnich dniach w niewielkim stopniu poprawiła się praca płuc, jednakże nie pozwala na odłączenie respiratora. Ciśnienie 130/70, tętno 109, temperatura 37,2. Podawana insulina, dopamina i wiele innych. Jakie mogą być rokowania ?? Ile osób na 10 przeżywa taki stan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, nie ma co pytać o statystyki, bo każdy przypadek jest inny. Mój tata był w podobnym stanie i przeżył. 57 lat to wiek poniżej 60, co poprawia rokowania. Temperatura 37,2 też niewysoka, właściwie to stan podgorączkowy. Takie tętno jest normalne, a ciśnienie dobre. Także bądźcie dobrej myśli i życzę dużo cierpliwości. Mój tata wychodził z tego pół roku. Niestety insulina została do dziś, ale żyje i to jest najważniejsze. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ,miałam ostatnio robione badanie usg i wynik wykazał ze mam pojedynczo powiększone węzły chłonne we wnęce wątroby,jakie mogą być przyczyny powiększenia? ,czy to poważne ?jak to leczyć? czy to mogą być objawy żółtaczki? proszę o pomoc:!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×