Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból pleców


Gość aniad

Rekomendowane odpowiedzi

Historia mojego chłopaka i prosba o pomoc Mój problem z plecami zaczal się około dwa lata temu. Na poczatku gdy ból się pojawił ignorowałem go. W niedługim okresie czasu próbowałem róznych leków przeciwbólowych, lecz one jedynie *otumaniały mnie* a zadnej poprawy nie było. W miedzyczasie powstała na plecach mała *górka* miedzy kręgosłupem a prawa łopatka. Ból pojawiał się coraz częściej i był silniejszy. Ten stan doprowadził mnie do tego, ze nie mogłem podnieść butelki z woda czy prowadzic samochód. Zdecydowałem się na szpital, gdzie podano mi leki przeciwbolowe i przeciwzapalne i stwierdzono, ze nic mi nie jest, kazali odpoczac i zmienic prace albo poprosic o lzejsza. Zdecydowalem się znaleźć fizjoterapeutę - po około 3 miesiacach i wizytach dwa razy w tygodniu mój stan zdrowia się polepszył. Bóle nie pojawiały się tak często i nie były tak intensywne. Moja fizjoterapia polegala na intensywnym masazu, naswietlaniu lampa i ultradzwiekach o duzej czestotliwosci, gdyz bol znajduje sie w miesniu romboidalnym, czyli dosc gleboko. Po około 4 miesiacach pracy z fizjoterapeuta ból prawie zniknal. Po okolo 5-6 miesiach pojawił się znowu. Znow rozpoczalem prace z fizjoterapeuta. W miedzyczasie zdecydowalem sie zrobic rezonans, na ktorym wyszla biala *smuga* ciagnaca sie przez caly mięsień miedzy kregoslupem a łopatka. Po około dwumiesięcznej seji z fizjoterapeuta zrobilismy usg. Wykazalo ono wciaz w miesniu jakby ziarenko piasku. To spowodowalo wysuniecie teorii, ze gdy miesięń jest w ruchu, to owe ziarenko powoduje tarcie i tak powstaje ten ból. W lipcu polecialem na urlop do Polski ( mieszkam w UK ), gdzie trafilem do osteopaty. Po około 5-6 zabiegach z fala uderzeniowa bol praktycznie zniknal. Zabraklo czasu, urlopu, zeby sie wyleczyc w stu procentach. Ból się nie pojawiał przez cały miesiac, po miesiacu zaczal sie pojawiac niespodziewanei, bardzo rzadko i malo intensywnie. I tak samo znika - niespodziewanie. Z moich obserwacji wynika, ze najczesciej pojawia sie on, gdy mam czesto i dlugo rękę wyciagnięta, np. gdy czasami w pracy jezdzę na wózku widłowym, a ręka jest wyciagnieta do przodu. Chcę teraz znalezc tu w anglii gabinet z fala uderzeniowa i kontynuowac terapie, bo to najbardziej mi pomoglo. Jednak moze ktos z Panstwa moze poradzic cos innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×