Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Stan po uderzeniu w stopę około 18 kg przedmiotu


Gość Janusz1983

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Janusz1983

Witam. Piszę do Państwa, ponieważ nie wiem co sądzić o diagnozach lekarzy. 3 tyg. temu (20.08) miałem wypadek w pracy, na lewą stopę spadł mi około 18kg element. Element ten uderzył krawędzią mniej więcej w połowie stopy. Oczywiście śródstopie natychmiast spuchło i zasiniło się. Na SORze wykonano RTG stopy, gdzie chirurg-ortopeda stwierdził złamanie II, III i IV kości śródstopia. Założono mi szynę gipsową i opatrunek. Zalecono wizytę kontrolną w przychodni i zdjęcie RTG. Po 5 dniach dostałem się do przychodni. Lekarz nawet nie chciał oglądać stopy, ani zmienić opatrunku. Obejrzał tylko zdjęcia z dnia wypadku i stwierdził, że żadnego złamania nie ma. Ale szynę pozostawił na jeszcze 2 tygodnie. Wybłagałem zmianę opatrunku. Wczoraj (10.09) kolejny lekarz zdjął szynę obejrzał stopę i zdjęcia z 20.08 i również stwierdził, że zdjęcie jest kiepskie a pod palcami nie czuje złamań a już na pewno nie 3 kości. Stopa nadal jest sina od kostki po palce. Bez szyny bardzo drażni mnie dotyk w tą stopę. Dodam jeszcze, że kiedy mam zbyt długo opuszczoną nogę to strasznie puchnie. Za tydzień (17.09) mam kolejną wizytę, czy powinienem domagać się kontrolnego RTG tej stopy? Dlaczego jeden lekarz stwierdził złamania aż 3 kości a dwaj pozostali nie potwierdzili tego? Mam problem z przywiedzeniem stopy do góry, gdy chodzę skierowana jest palcami do dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×