Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Złamanie podgłowowe V kości śródręcza z przemieszczeniem


Gość Kalhonaaho

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kalhonaaho

Witam serdecznie:) Dnia 11lipca 2015roku uległam wypadkowi a mianowicie potknełam się i przewróciłam uderzając niefortunnie ręką o kamień. Poszlam od razu na SOR. Tam lekarz stwierdził złamanie podgłowowe V kości śródręcza z przemieszczeniem. Nastawiono mi rękę po raz drugi prześwietlono i puszczono mnie do domu z zaleceniem kontroli w poradni za 7dni. Po 7dniach zglosilam sie do poradni. Zrobiono mi prześwietlenie. Z racji tego iż gips mnie umierał zmieniono opatrunek gipsowy. Kolejna kontrolę wyznaaczono po pelnych 4tyg., czyli 10sierpnia 2015 roku. Kolejny raz do poradni zglosilam się 10sierpnia. Lekarz w poradni zdjął mi longete gipsową i posłał mnie na RTG reki. Po wykonaniu rtg wróciłam do lekarza, który prosil abym zgieła rękę w pięść- czego nie byłam w stanie zrobic bo bolało jak próbowałam to wykonać. Powiedziałam również lekarzowi,że ta ręka mnie boli nawet gdy nia nie ruszam, na co lekarz odpowiedział że wszystko jest ok i że mam rozruszać rękę. Dal L4 na 2tyg. i puścił mnie do domu. Po ok 4dniach tj.13 sierpnia 2015r. zwijania sie z bólu stwieerdzilam że muszę zaczerpnąć opinii innego lekarza i umowilam się prywatnie do LuxMed-u gdzie lekarz stwierdził po wykonaniu Rtg ze za wcześnie zostało zdjete unieruchomienie i ze koniecznie muszę jak najszybciej unieruchomic ta rękę...tego samego dniaa złożono mi kolejną. W dniu 25 sierpnia 2015r. na kolejnej wizycie w LuxMed zdjeto mi gips zrobiono przeswietlenie i lekarz stwierdził że kolejne unieruchomienie już nie będzie potrzebne. Powiedział że jest zrost kostny i że należy już zacząć powoli ruszać ręką. Otrzymałam skierowanie na kolejne Rtg które miałam zrobić przed kolejną wizyta która miałam wyznaczoną na 10 wrzesnia. Na Rtg udałam się 7 września 2015r. I teraz moje pytanie bo na zdjeciu wykonanym 7wrzesnia jest większy skos oraz nie widać wedlug mnie zrostu kostnego... poza tym czy to normalne że ten ostatni palec mi się praktycznie nie zgina przy tej polamanej kosci a jak próbuje zgiąć rękę w pięść to ostatni palec nachodzi mi na przedostatni. Co mam teraz zrobić czy ro normalne a jesli nie to gdzie to zgłosić? ale tu nie ma możliwości wrzucenia zdjecia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×