Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Witam


Gość Adam Kowalski

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Adam Kowalski

Mam na imię Adam mam 35 lat poruszam się na wózku. Dziecięce porażenie mózgowe. Piszę do Państwa ponieważ od końca lipca mam dziwne objawy. Tzn. najpierw zaczęło mi jeździć w jelitach. Brałem dorążne środki typu verdin na trawienie. Niby trochę lepiej a potem to samo. Następnie czułem ból raz z jednej strony brzucha raz z drugiej. W prawym podbrzuszu również lekki. Przy tym wzdęcia, odbijanie i stan podgorączkowy. Jak coś zjadłem pojawiały się nudności. Nie zawsze ale były. Pomyślałem nie ma na co czekać do lekarza. Pani doktor obejrzała mój brzuch. Z prawej strony był miękki a z lewej w miejscu jelita grubego twardy. Diagnoza zespół jelita wrażliwego. Przepisała mi cipronex 2x 1 przez 5 dni oraz duspatalin forte. Dostałem też skierowanie na morfologie i mocz ogólny oraz posiew a także na usg jamy brzusznej. Na usg wyszło że Pęcherzyk żółciowy z obecnością przyściennie drobnych ognisk hiperechogennych wielkości 0,4cm.- polipy ściany? Grudki zagęszczonej żółci? Wskazane monitorowanie usg. Pole trzustkowe przysłonięte gazami. Nie do oceny. Obie nerki bez cech zastoju moczu, z obecnością drobnych hiperechogennych odbić w części centralnej. Nie można wykluczyć bardzo drobnych konkrementów. Dodam że dwa lata temu zdiagnozowano u mnie kamice nerkową. Leczyłem i wtedy przeszło. Morfologia wyszła dobrze mocz i posiew również. Brałem te leki i jak skończyłem antybiotyk w jelitach się trochę uciszyło ale nadal miewałem dolegliwości raz z jednej raz z drugiej strony brzucha. Lekki ból w prawym podbrzuszu oraz nudności. i dyskomfort w pachwinie. Pojechałem do szpitala bo bałem się że to wyrostek. Tam zbadali mi brzuch. Jak uciskali nie bolało. Potem zrobili morfologię i ekg. Morfologia wyszła w normie. Leukocyty 9.67 crp 2.17 reszta norma. Powiedzieli że to nie wyrostek tylko zapalenie żołądka i dwunastnicy. Kazali zrobić gastroskopie i zapisali mi controloc. To było 14 sierpnia. Lewa strona brzucha miękka nie boli już wcale. Po prawej stronie w nadbzuszu mam ten lekki ból i nadal nudności. Proszę o pomoc co to może być bo i tak martwię się że wyrostek. Boję się czekać i siedzę jak na szpilkach. Nudności po jakimś czasie maleją i potem znów. Nie raz czuje też ból w okolicach nerek i mam wrażenie jakbym mniej moczu oddawał. Chyba że z nerwów bo bardzo boje się ewentualnej operacji. W szpitalu jak byłem to mi powiedzieli że gdyby to był wyrostek to nie trwało by tyle czasu. Po domu chodzę o balkoniku i przy podnoszeniu nogi jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×