Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Problem z powięzią podeszwową


Gość sawik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od dłuższego czasu mam problemy z chodzeniem, a w zasadzie porannym wstawaniem. O bieganiu, truchtaniu mogę zapomnieć, bo ból byłby o wiele większy. Zrobiłem sobie USG i oto jego opis. Proszę o porady i zalecenia(zabiegi, leki...) W badaniu USG powięzi podeszwowej prawej stopy uwidoczniono: - obraz przewlekłej tendinopatii proksymalnej części pasma centralnego powięzi podeszwowej prawej stopy &#8211* powięź w tym odcinku umiarkowanie pogrubiała [do ok.7mm grubości], o niejednorodnie obniżonej echogeniczności i zdezorganizowanej echostrukturze* - w warstwach głębokich proksymalnej części pasma centralnego powięzi podeszwowej amorficzna, hypoechogenna, lita zmiana o nieostrych, nieregularnych zarysach &#8211* długość zmiany do ok.5mm, grubość do ok.3mm - przypuszczalnie obraz częściowego przerwania ciągłości powierzchni głębokiej PF z formującym się odczynem naprawczym tkanki łącznej, mniej prawdopodobny obraz miejscowej zmiany typu tendinosis* nie uwidoczniono innych patologicznych zmian w powięzi podeszwowej prawej stopy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×