Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Naevus melanocyticus compositus praecipue junctionalis cutis. Excitio probabliter completa.


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Właśnie otrzymałem wynik badania histopatologicznego o następującej treści: *Naevus melanocyticus compositus praecipue junctionalis cutis. Excitio probabliter completa*. Wyczytałem już, że samo znamie nie było groźne jednak niepokoi mnie ostatnie zdanie, które oznacza, iż zmiana PRAWDOPODOBNIE została usunięta w całości. Czy w takim wypadku powinienem zrobić jakieś dodatkowe badania i czy jest jakaś możliwość uzłośliwienia się tej zmiany w przypadku gdyby okazało się, że zmiana nie została wycięta w całości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A generalnie co może być powodem, że w opisie napisano *Excisio probabiliter completa* zamiast *Excisio completa*? Czy to może np oznaczać, że znamię wycięto ze zbyt małym marginesem zdrowej skóry i stąd nie można na 100% stwierdzić, że zostało usunięte w całości? Wg lekarza wyniki są ok i temat jest zakończony więc zastanawiam się czy taki opis jest nie jest niczym niepokojącym, wynika z jakichś sztywno określonych kryteriów oceny i tak po prostu się czasem pisze, czy też może powinienem obserwować bliznę (nie wiem jak długo) i *na siłę* umówić się na kontrolę u Pana doktora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×