Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Marcin

Naevus melanocyticus compositus praecipue junctionalis cutis. Excitio probabliter completa.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marcin
Witam Właśnie otrzymałem wynik badania histopatologicznego o następującej treści: *Naevus melanocyticus compositus praecipue junctionalis cutis. Excitio probabliter completa*. Wyczytałem już, że samo znamie nie było groźne jednak niepokoi mnie ostatnie zdanie, które oznacza, iż zmiana PRAWDOPODOBNIE została usunięta w całości. Czy w takim wypadku powinienem zrobić jakieś dodatkowe badania i czy jest jakaś możliwość uzłośliwienia się tej zmiany w przypadku gdyby okazało się, że zmiana nie została wycięta w całości?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Znamię barwnikowe złożone czynnościowe skóry. Zmiana nie jest groźna. Wystarczy za jakiś czas zgłosić się na kontrolę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marcin
A generalnie co może być powodem, że w opisie napisano *Excisio probabiliter completa* zamiast *Excisio completa*? Czy to może np oznaczać, że znamię wycięto ze zbyt małym marginesem zdrowej skóry i stąd nie można na 100% stwierdzić, że zostało usunięte w całości? Wg lekarza wyniki są ok i temat jest zakończony więc zastanawiam się czy taki opis jest nie jest niczym niepokojącym, wynika z jakichś sztywno określonych kryteriów oceny i tak po prostu się czasem pisze, czy też może powinienem obserwować bliznę (nie wiem jak długo) i *na siłę* umówić się na kontrolę u Pana doktora

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.