Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy potrzebna jest operacja wycięcia części żołądka?


Gość Aneta

Rekomendowane odpowiedzi

AnetaWilk1994 (1) Online 2015-08-03 18:16 Czy potrzebna jest druga operacja? Czy gastroskopia nie jest sprzeczna z RTG? Witam. W związku, iż najbliższą wizytę u gastroenterologa mam 18 sierpnia potrzebuję o wyjaśnienie i analize moich dwóch badań. WSk Bóle nadbrzusza. Stan po fundoplikacji Nissena. Dysgafia. Wynik Gastroskopii: Przełyk prawidłowa. Linia Z nieregularna, na górnej granicy fałdów żołądkowych z szeroki mi językowatymi wypustkami łososiowej błony śluzowej z widoczną siatką naczyń palisadowych, długości około 1 cm. Wpust na wprost prawidłowy, swobodnie przepuszcza aparat, w inwersji obraz typowu dla przebytej fundoplikacji. Żoładek podatny na insuflację, perystaltyka widoczna, jeziorko bardzo obfite żółxciowe. Widoczność błony śluzowej 2-2-2-2 TMVS 8/12. Błona śluzowa plamiście zaczerwieniona. Odźwiernik prawidłowy. Opuszka dwunastnicy kształtna. Błona śluzowa opuszki i części zstępującej endoskopowo bz. Okolica brodawki Vatera na wprost prawidłowa. Testu HP nie pobierano (dodatni w badaniu poprzednim bez eradykacji). Wnioski: GSTROPATIA STAN PO FUNDOPLIKACJI ESEM COM1. ------------------------------------------------ Mój chirurg po przeczytaniu badania powiedział mi, że jedynym sposobem na wyleczenie mnie jest operacja wyciecia połowy żołądka podobna jak w przypadku leczenia otyłości (mimo, że waże 50 kg, 162 wzrostu).Dodam,że 1 objawy zapalne żołądka miałam w wieku 10 lat. aktualnie mam 21. jestem po fundoplikacji. --------------------------------------------------- Rozpoznanie ze skierowania: 4.4-Leczenie ambulatoryjne specjalistyczne - porada K21-Zarzucanie (refluks) żołądkowo-przełykowe Rozp./Co badanie ma wyjaśnić? Stan po operacji sp Nissena, niewydolnośc odźwierniak, refluks żólciowy, przełyk Barretta Wynik badania obrazowego: Stan po fundoplikacji met Nissena. Przełyk RTG bz. Żołądek przeciętnej pojemności, prawidłowego kształtu o kataralnie pogrubiałych fałdach błony śluzowej. Perystaltyka widoczna, nieupośledzona. Opuszczka i pętla dwunastnicy rtg bz. Pętle jelita cienkiego oraz grubego (do połowy poprzecznicy) w badaniu pasażowym bez odchyleń od normy. ---------------------------------------------- Analizuąc wyniki tych badań: Czy na prawdę jest tak źle aby trzeba było wycinać połowę żołądka (mówię kolokwialnie). Bardzo proszę o odpowiedz. Jestem młoda 21 letnia studenką, mam za sobą juz 1 operację. W wieku 17 lat stwierdzono ciężki patologiczny refluks żołądkowo-przełykowy w badaniu RTG z kontrastem z licznymi nadżerkami dlatego też dokonano fundoplikacji, która zdaniem chirurga nie spełniła swojej roli. Wczorajsze badanie RTG zamiescilam u góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jest to sprawa bardzo indywidualna jednak uważam że operacja która Ci proponują - Roux-en-Y jest niekomfortowa w skutkach i moim zdaniem nie warta przeprowadzania z powodu refluksu żółci do żołądka. Jako osoba chora na refluks żółciowy mogę Ci powiedzieć że taki rodzaj refluksu da się opanować zmianą stylu życia, lekami oraz dietą. Pozdrawiam i życzę zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×