Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przewlekłe Zapalenie Trzustki


Gość karolkaz1989

Rekomendowane odpowiedzi

Gość karolkaz1989

Witam, mam wielką prośbę oraz proszę o pomoc co związku z takimi wynikami po EUS. Czy idzie jakoś operacyjnie pomóc mojej trzustce ? mam 26 lat dopiero, nie nadużywałem alkoholu, od małego mnie bolał brzuch a lekarze nigdy nic ... proszę o pomoc, Wynik EUS : Trzustka o wzmożone echogeniczności, lobularna, z licznymi kalcyfikacjami w głowie i przestrzeniami płynowymi o wym do 4mm. Przewód Wirsunga poszerzony (4mm w trzonie), z hiperechogenną ścianą. Przestrzeń płynowa w okolicy żołądka o wym ok 10mm. Węzły chłonne okolicy pnia trzewnego wyraźnie zaznaczone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol, gdzie miales robiony ten Eus ? Byles juz z wynikami na konsultacji ? W Poznaniu na trzustce zna sie prof.K.Linke daj znac co i jak , jak chcesz mojego priv maila to pisz jestem z Poznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, miałem robiony w Lesznie w kwietniu. Tak oczywiście byłem z wynikami no i tyle, nie powiedziała mi za bardzo nic ciekawego, po prostu z tym się nic nie robi ale juz od dwóch tygodni znów mnie gniecie, nie wiem czy juz nie puszcza mnie te ostrzyknięcie tego nerwu. Zrobiłem sobie teraz tomografie i niby te pseudotorbiele się powchłaniały ale co z tego jak zaczyna boleć. aktualny wynik tomografii : Trzustka niepowiększona, o zrazikowej budowie, wzmacnia się jednorodnie, bez istotnego poszerzenia przewodu Wirsunga (widoczny fragmentarycznie szer. do 3mm), w głowie trzustki bardzo liczne nieregularne zwapnienia śr. do 5-6mm-najwięcej i największe w wyrostku haczykowatym i w dystalnej części ogona (dość wysoko położonego i przylegającego do górnej częsci trzonu żołądka oraz naczyń górnej częsci wnęki śledziony), zmiany typowe dla PZT, obecnie nie stwierdza się opisanych wcześniej ognisk płynowych- pseudotorbieli pozapalnych, nadal w obrębie tkanki tłuszczowej powyżej ogona trzustki i wokół górnej częsci krzywizny większej żołądka pasmowate zmiany i *przymglenie* tkanki tłuszczowej - zmiany pozapalne( w tej okolicy w bad. poprzednim widoczna była pseudotorbiel i największe zmiany zapalne) . Nie wiem co dalej robić ...napisałem do swojej Pani Profesor i zobaczymy co odpisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim ze względu na młody wiek zrób badania w kierunku autoimmunologicznego pzt. To się leczy sterydami i jest w 100% uleczalne. Oczywiście złogi się nie cofną natomiast po wyleczeniu nie będzie nic dalej postępować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomek 89
W dniu 2.06.2015 o 14:44, Gość karolkaz1989 napisał:

Witam, mam wielką prośbę oraz proszę o pomoc co związku z takimi wynikami po EUS. Czy idzie jakoś operacyjnie pomóc mojej trzustce ? mam 26 lat dopiero, nie nadużywałem alkoholu, od małego mnie bolał brzuch a lekarze nigdy nic ... proszę o pomoc, Wynik EUS : Trzustka o wzmożone echogeniczności, lobularna, z licznymi kalcyfikacjami w głowie i przestrzeniami płynowymi o wym do 4mm. Przewód Wirsunga poszerzony (4mm w trzonie), z hiperechogenną ścianą. Przestrzeń płynowa w okolicy żołądka o wym ok 10mm. Węzły chłonne okolicy pnia trzewnego wyraźnie zaznaczone

Witaj karol jak jesteś jeszcze aktywny to chciałbym z Tobą pogadać. Mam podobny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×