Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy to PZT ?


Gość Jacek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.Mam 31 lat , nigdy nie paliłem ani nie piłem od 17 lat choruję na łuszczycę . Od dłuższego czasu miałem bóle brzucha , od 3 miesięcy doszły do tego cuchnące biegunki , podwyższona amylaza we krwi i moczu . Usg brzucha oraz Tk wykazały poszerzony przewód wirsunga(miernie) 4mm ( i zapalenie jelit ok 3/4 jelita grubego rodzaj NZJ , kierunek lekarzy Crohn, wycinki z jelita jednak tego nie potwierdziły), po wyjściu ze szpitala dostałem Pentase i metypred na jelita , bóle brzucha ustępuję oprócz bólu trzustki i bólu pleców z prawej strony na wysokości łopatki , stolec jest uformowany ( kolor jasny brąz - niestrawione resztki pokarmu , głównie gotowany kurczak i gotowana marchew ), spadek masy ciała również jest spory (ok 1kg/dzień). O ile Crohn mnie nie przeraża chodz wiem że łatwo nie będzie o tyle Trzustka doprowadza mnie do obłędu. Lekarze z odziału gastroentologicznego w Poznaniu gdzie leżałem twierdzą że z trzustką jest ok bo TK nic nie wykazał i skupili się na Jelitach (i dobrze ) ale ja wciąż mam dolegliwości trzustki , wyniki z krwi i moczu również alarmują że coś się dzieje no i przewód 4mm ( lekarze twierdzą że norma to 2-5mm i jest ok , ale czytałem że norma jest do 2mm ale trzustaka to nadal zagadka więc już sam nie wiem ), jak czytam to wszystko wskazuje na Przewlekłe Zapalenie Trzustki , nie wiem już co robić . Czy mocno zajęte 3/4 jelita grubego , mogą wpływać na amylazy we krwi i moczu czy nie ma to znaczenia , Jak mogę dalej się diagnozować w kierunku PZT (bez zmian na Tk) , wiem że zmiany na początkowej fazie są na Tk niewykrywalne . Proszę o pomoc i z góry dziękuję za odpowiedzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×