Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wynik MR kolana


Gość Lisv

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam 27 lat Od ponad dwóch lat boli mnie kolano, chodziłem od lekarza do lekarza każdy miał inną diagnozę i zlecali mi tylko RTG więc sam prywatnie wykonałem sobie rezonans kolana. I oto dostałem taki oto opis badania: Śladowa ilość płynu w stawie kolanowym. Łąkotki o zachowanym kształcie. W obrębie łąkotki przyśrodkowej niewielkie obszary nieprawidłowych sygnałów - najpewniej zmiany o charakterze przeciążeniowym. Więzadła krzyżowe o zachowanej ciągłości, więzadło krzyżowe przednie o nieco podwyższonych sygnałach z niewielką ilością płynu w otoczeniu - nie można wykluczyć częściowego uszkodzenia ACL - z zachowaniem jego ciągłości. Więzadła poboczne o zachowanej ciągłości. Podchrzęstna sklerotyzacja powierzchni stawowej kości piszczelowej. Chrząstka stawowa rzepki bez cech chondromalacji. Pogrubienie i obszary nieprawidłowych sygnałów w obrębie więzadła właściwego rzepki na poziomie przyczepu guzowatości kości piszczelowej. W tym miejscu widoczny jest również niewielki odcinkowy podchrzęstny obrzęk szpiku w obrębie guzowatości kości piszczelowej - efekt urazu? W dole podkolanowym nie uwidoczniono patologicznych zbiorników płynowych. Czy to coś poważnego?? jakie może być leczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×