Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powiększone i bolesne piersi


Gość Zaniepokojona

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zaniepokojona

Witam, Piszę tutaj ponieważ wizytę u ginekologa mam dopiero w poniedziałek a chciałabym się skonsultować. Miesiączkuję raczej regularnie, kiedyś miałam nieduże problemy z tarczycą, teraz się nie leczę. Ostatni okres miałam 2.04, spóźnił się dwa dni (stres), a przed nim piersi powiększyły mi się bardziej niż zazwyczaj. W dniu spodziewanej miesiączki zrobiłam test, następnego dnia też (nie podejrzewałam ciąży ale wolałam się nieco upewnić). Pierwszy dzień miałam bóle brzucha, ustały. Sam okres był dość obfity, trwał trzy-cztery dni. Piersi po ustąpieniu krwawienia nie były już tak bolesne, ale mimo to nie zmniejszyły się do poprzedniego rozmiaru. Dodatkowo były bardzo ciepłe, ogólnie całe ciało miałam cieplejsze, podwyższyła mi się temperatura już w czasie okresu, co powodowało dreszcze, dodatkowo też uderzenia gorąca. Zaniepokoiło mnie to i skłoniło do wykonania kolejnych testów. Wyszły negatywne. Udałam się do ginekologa, na USG nie wykryto ciąży (prawdopodobieństwo niemal zerowe jak dla mnie, ale jeśli już to byłby 4 tydzień), stwierdził zmiany w jajniku, który podczas badania bardzo bolał. Uznał, że te problemy z piersiami, dreszcze i zmiany w jajniku mogą świadczyć o zapaleniu przydatków. Dostałam Augmentin - antybiotyk i skierowanie do szpitala, gdyby było gorzej. Dodatkowo miałam wykonać morfologię - OB, WBC i CRP a także beta-hCG, żeby całkiem wykluczyć ciążę. Po drodze oczywiście zaczęłam panikować, stres też zapewne potęgował moje dolegliwości. Łącznie zrobiłam chyba 6 testów ciążowych. Piersi są nadal ciepłe, powiększone, bolą po bokach i też w pachach. Brodawki nie są powiększone, nie bolą, ani nie ma z nich wycieku. Jednak nie odczuwam bólów brzucha za bardzo, związanych z tym zapaleniem. Wciąż odczuwam dreszcze, czasami uderzenia gorąca, ogólne osłabienie. Biorę antybiotyk już 5 dzień i ciężko na razie mówić o poprawie. Wyniki badań krwi wyszły w normie, a beta-hCG to *1,20mIU/ml. Przyznam, że nie wiem, co o tym wszystkim myśleć i co w końcu mi dolega. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zaniepokojona

Dziękuję za odpowiedź! Dzisiaj mam wyniki powtórzonego beta-hCG i wynik taki sam - *1,20 mlU/ml. Najbardziej w tym momencie zastanawia mnie, co się dzieje z moimi piersiami - ok tydzień przed okresem powiększyły się znacznie, były standardowo bolesne, ale po okresie to nie minęło - wydaje mi się, że się zmniejszyły ale nadal mam w nich bóle, w różnych miejscach. Więc chyba faktycznie USG może wyjaśnić co mi dolega... Jeśli miałabym w ogóle być w ciąży (co wg mnie jest niemożliwe totalnie), to byłby to ok. 5 tydzień, a wynik mam bardzo niski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×