Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Co stalo się z żołądkiem lub przepukliną po urazie?


Gość kasia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dziecka mialam mala przepukline wslizg.rozworu przełykowego, nie zawsze wychodzila przy gastroskopi nawet, ostatnmio mialam wypadek na rowerze , i mocno oderzylam sie o kierownice dokladnie w przepone pod mostkiem, tzn kierownica wbila mi sie w przepone, wtedy dostalam strasznej zgagi ktorek nigdy ni emialam, i tak ju zpozostalo do dzis, mam tez od tego czasu duze klopoty z oddychganiem i bardzo sie poce, zatyka mnie przy probie nabrania glebokiego oddechu,a gdy wczesniej przepona byla wypukla i uwypuklala sie bardziej podczas oddychania, to teraz jest ona wrecz wklesla po uderzeniu, i raczej wepchnieta jakby do wewnatrz ,niz tak jak wczesniej gdy byla wypukla byla,oczywiscie w gastroskopi nic nie wychodzi , gdy wczesniej przed uderzeniem mialam tez pasaz przewodu pokarmowego, z kontrastem to wyszlo min. ze czesc zoladka okresowo przemieszcza sie przez przepukline do klatki, , czy warto powtorzyc po wypadku samo RTG w pozycji Trabugnalta z kontrastem zeby wyjasnic co sie stalo? czy jest jakie sinne badanie ktore powie nam co sie stalo? bardzo prosze o porade w tej sprawie bo lekarze u ktorych bylach baganelizuja ten problem niestety.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wykonać kontrolne badanie Rtg górnego odcinka przewodu pokarmowego w pozycji Trendelenburga. Ono najlepiej wyjaśni obecny stan przepukliny rozworu przełykowego. Nie ma lepszej metody uwidocznenia stanu przepukliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wyszlo ze czesc zoladka wchodzi przez przepone do klatki piersiowej, jak mozna go sciagnac bez operacji? czy ewentualny zabieg laparaskopowy moze obejmowac tylko sciagnieie zoladka w dol i zlikwidowanie przepukliny rozw przelykowego , zeby bylo anatomicznie jak najbardziej naturalnie a nie ze potem jak mi zawina przelyk ze nie bede mogla rzygac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×