Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Problem z penisem, zaczerwienienie i schodząca skóra


Gość siedemnastolatek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość siedemnastolatek

Witam Otóż mam problem od 2-3 dni , zauważyłem , że z żołędzia schodzi mi skóra (łuszczy się tak jak po opalaniu) , a większa powierzchnię żołędzia zajmują 2-3 czerwone plamy.. Żołądź swędzi mnie , ale tylko gdy go dotykam .. Chciałbym się dowiedzieć czy stan mojego penisa jest *poważny* i będę musiał udać się do lekarza , czy być może wystarczą jakieś maści typu Clotrimazolum . Czy winą tych objawów mogło być zażywanie antybiotyku (Amoksiklav) , ponieważ widziałem tutaj podobny wpis mojego rówieśnika , który miał podobny problem co ja i również zażywał ten antybiotyk... Zdjęcia : http://img25.imageshack.us/my.php?image=beztytuu1wqo.jpg http://img147.imageshack.us/my.php?image=beztytuu2x.jpg http://img25.imageshack.us/my.php?image=beztytuu3yig.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Takie objawy mogą występowac po antybiotykoterapii. Zwykle jest to grzybica. Najlepiej zgłosić się do lekarza, ponieważ może okazać się konieczne stosowanie flukonazolu (sprzedawany jedynie na receptę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość siedemnastolatek

Do lekarza , tutaj nasuwa mi się pytanie do dermatologa , czy do urologa ? Czy muszę mieć skierowanie lekarza rodzinnego ? Oraz mam pytanie , czy jest szansa , że objawy znikną samemu , lub przy użyciu Clotrimazolum , bez konieczności wizyty u lekarza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do lekarza , tutaj nasuwa mi się pytanie do dermatologa , czy do urologa ? - najlepiej do dermatologa Czy muszę mieć skierowanie lekarza rodzinnego ? - do dermatologa nie trzeba mieć skierowania Oraz mam pytanie , czy jest szansa , że objawy znikną samemu , lub przy użyciu Clotrimazolum , bez konieczności wizyty u lekarza ? - proszę nie leczyć tego samego, ten stan musi być dokładnie zdiagnozowany, aby włączyć odpowiednie leczenie np. przeciwgrzybicze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,pisze w imieniu mojego faceta.po stosunku około 2-3 dni wystepuje u Niego zaczerwienienie penisa lub czasem peknieta skorka przy główce, bylismy u lekarza poniewaz ja mialam serowata wydzieline z pochwy i myslelismy ze to moze grzybica. mieszkamy z paroma innymi ludzmi ktorzy prawdopodobnie moga uzywac naszych recznikow,wspolny papier toaletowy itd, itp.wiecie o co chodzi. martwilam sie ze to moja wina,ale po badaniu u ginekologia wyszlo ze i cytologia i mocz jest ok,obydwoje dostalismy tabletke,ja dopochwowa a chlopak doustna. mimo yego zaczerwienienie pojawilo sie po stosunku ponownie, u mnie wydzieliny nie ma. nie wiem co sie dzieje?? inne pH czy co???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość moze byc gorzej?

Czesc, mam ten sam problem. Pare dni temu, zauwarzylem ze skora z *Glowki penisa,, zaczela mi schodzic. od 2 tygodni moze dluzej, zauwarzylem czerwone plamki, stwierdzilem ze to chyba normalne. Ale wolalem sprawdzic w Internecie co o tym pisza, dowiedzialem sie ze to moze prowadzic w najgorszym przypadku do raka. wiec dzis zaniepokojony poszedlem do szpitala, ale w szppitalu nie bylo zadnych specjalistow, zajmojacych sie tym. A wiec mam 2 wyjscia poczekac moze samo zejdzie, jak nie to linka lub skolowac sobie na bilety (bez mowienia rodzinie po co) i pojechac do najblizszej polskiej kliniki, w UK (mniej wiecej 2h) i dowiedziec sie wiecej... jest jeszcze 3 rozwiazanie... powiedziec rodzinie o tym ( czego nie zrobie) wole sam to zalatwic lub zyc i czekac na cud, niz powiedziec rodzinie zeby mi to przypominali w kazde swieta... :D polecam ujednak przelamac strach i dotrzec do specjalisty, w koncu to nie boli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 1 miesiac temu i znowu to samo

I jak tam zdrowie? Co stwierdzili u was lekarze? Jak diagnoza? Co wam pomoglo? Ja tez odczowam toche pieczacego bulu na koronie zoledzi i zaczerwienione miejsca na zoledzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Mam dokł&#9786*adnie to samo. brałem antybiotyk na penicylinie. Prawdopodobnie to to samo co powyżej. Mam pytanie czy isć z tym do lekarza ogólnego ( rodzinnego) tego samego co mi zapisał antybiotyk czy moze do urologa bądź dermatologa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurwa mam to samo schodzi mi skóra z żołędzia jak po opalaniu i przy myciu jak dotykam miejsce gdzie mi zeszła skóra to piecze :/ a stosowalem fluconazol i masc pimafucort do tego borasol . Nie rozumiem dlaczego od tego mi schodzi tam skóra. ide jutro do tej samej lekarki po nowa kuracje :/ chlopaki idzcie z tym jak najszybciej do lekarza dobrze wam radze !!! pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mr. Dobra Rada

po tych antybiotykach nie schodzi skóra z żołędzia sama od siebie aczkolwiek po stosunku lub masturbacji odczekac najlepiej z 2-3 tygodnie po danych antybiotykach nim zacznie sie zycie seksualne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem . W pierwszy dzien miałem zaczerwienionego żolędzia, teraz kiedy minęły 2 dni, w miejscach wczesniej zaczerwienionych schodzi mi skóra. Co mam robić? Mam krem Nizo** czy on pomoże? Wcześniej tylko raz mialem podobną sytuacje, ale nie schodziła wtedy skóra a zaczerwienie ustąpiło po 2/3 dniach. Dodam,że problemy zaczęły się odkąd zamieszkalem z kolegą(studia). - czy tutaj mzoe byc jedna z przcyzyn? chodzi mi o wspólny papier toaletowy itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z jednym z poprzedników, który opisywał że po antybiotykach nie powinno się uprawiać sexu, ani się masturbować przynajmniej przez 3 tyg. Miałem ten sam problem i poradziłem sobie z tym sam robiąc sobie okłady i nawilżając go kilka razy na dzień wyciągiem z rumianka. Zastrzegam używać jakichkolwiek kremów, to pogarsza! Ale najbezpieczniej udać się od razu do dermatologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Pojawial sie u mnie juz kilka razy. Mianowicie, zdarza mi się bezposrednio po stosunku zasnąć bez udania sie do łazienki pod prysznic lub choćby opłukanie ptaszka. Problem leży w odczynie waginy. Macie po prostu bardziej wrazliwe ptaszki i tyle. Bez zadnych cudowań z grzybicami, po prostu trzeba przez jakis czas myc ptaszka deliaktnym plynem do hiegieny intymnej i czesto plukac go wodą zeby bakterie nie opźnialy gojenia się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam ten sam problem tyle że nie mam kropek. Po prostu skóra schodzi mi z żołędzia i jest on lekko zaczerwieniony. Problem w tym że mam 14 lat i nie uprawiałem jeszcze stosunku (co jest normalne). Wstydzę się trochę komuś o tym powiedzieć. Mam się zebrać i odważyć czy to samo ustanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. potrzebuje szybkiej pomocy. mianowicie chodzi o schodzą skórę z penisa schodzi ona wszędzie. ale pod żołędziem gdy ściągnę skóre*napletek* jest cały czerwony a nawet jest krew i jest wilgny jakby jakaś ropa. bardzo mnie to swędzi. wyczytałem że to po anginie tak schodzi. brałem antybiotyk duracef. nie mogę iść do lekarza ponieważ mnie nie ma w rodzinnym mieście, co mogę zrobić by ukoić swędzenie ? jakieś zele? kremy ? pomóżcie proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc od kilku mam problem bo na grzybie schodzi mi skora a przed tem jak naciagalem to troche bolalo a teraz nic wokolo skóra schodzi ale na czubku nic zauwazylem jedno jak bralem antybiotyki forcid 1000 to cos zaczelo sie dziac i nie wiem co mam robic dla rodzicow wstyddze sie powiedziec a do lekarza nie wiem jakiego mam isc mam dopiero 14 lat i boje sie ze to grzybica pomocy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wam powiem, że mi się coś takiego raz na czas zdarza... traktowałem to jak uczulenie, bo za pierwszym razem ustąpiło po kilku dniach i za każdym razem (miałem takie coś z 4-5 razy w okresie 7lat) było tak samo. i nadal twierdze, że to jest uczulenie, albo brak odpowiedniej higieny miejsc intymnych ( w każdym razie nic wymagającego paniki, lub biegnięcia na złamanie karku do lekarza)... jak ktoś ma bogate życie seksualne to czasem i mycie się co chwile nie pomaga *P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 30stolatek

W porównaniu z bogactwem życia seksualnego jakie kiedyś prowadziłem, dzisiaj jestem abstynentem seksualnym, a też mnie dopadło. Dobrze że to nic poważnego, bo już raz miałem problemy z wackiem przez puszczającą się kobietę. Ale objawy były typowo zapalne, z ropną wydzieliną - takie coś już trzeba leczyć antybiotykiem. Szkoda, że na tej stronce nie wypowiedział się jakiś specjalista, diagnozując na podstawie zdjęć, bo mój mały wygląda identycznie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi również schodzi skóra na żołędziu i lekko wokół niego już od dłuższego czasu. Nie może być to wina higieny, ponieważ myję penisa 1-2 razy dziennie ostro podczas kąpieli i tutaj właśnie może być powód, ponieważ trę go ostro pianką jeszcze tą z chropowatą ścianką. Życie seksualne w gumach i zaraz nie aż takie częste. Podejrzewam właśnie zbyt ostre mycie, tarcie i przechodzę na mycie masując palcami, odstawiam piankę. Zobaczę jakie będą efekty, lecz jeżeli skóra nadal będzie schodzić, to chyba pójdę do lekarza. Tak się zastanawiałem, czy to nie pozostałości po mastce, moczu i wydzielinie, ale niemożliwe przy takim tarciu, dlatego podejrzewam, że to skóra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×