Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Betty

Problem z głosem po operacji tarczycy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Betty
Witam! 23-go stycznia miałam operacje na tarczyce i po przebudzeniu okazało się, że zamiast mówić, to piszcze. Powiedziano mi, że po dwóch tygodniach powinnam odzyskać głos, ale jest coraz gorzej i jestem tym przerażona! Do laryngologa terminy są na 14-go maja :( Jestem bezrobotna i poszukuję pracy* nawet znalazłam ofertę dla siebie (w sekretariacie) ale jak mam iść na rozmowę z takim głosem?! Może ktoś zna jakieś sposoby, aby przywrócić głos* będę wdzięczna za wszelkie porady! P.S. Jeszcze jedno pytanie. Jak przebiegają badania strun głosowych - będą mi wsadzać jakąś rurkę do gardła? Obawiam się, że uszkodzenie nastąpiło przy intubacji i teraz mam lęk przed takimi badaniami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Prawdopodobnie przy zabiegu doszło do uszkodzenia nerwu krtaniowego. W takim wypadku będzie wymagał to rehabilitacji bądź zabiegu naprawczego. Badanie strun głosowych przebiega endoskopowo (podobnie jak gastroskopia).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Monika Z Warszawy
mozesz sprobowac lykac takie oleiste kropelki z witaminka a lub kapsulki Capivit a+e polecam i pozdrawiam! Monia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Helena
mam uszkodzone struny głosowe ,przez to mam problem z oddychaniem,mam pytanie może ktoś starał się o odszkodowanie po takim urazie ,dziękuje za odpowiedż

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.