Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uraz kolana Rezonans wynik


Gość Kammm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie do specjalisty jakiś czas temu miałem rezonans magnetyczny prawego kolana. Przedstawiam Wam wynik Dane ze skierowania: podejrzenie uszkodzenia ACL. Więzadła krzyżowe, poboczne kolana oraz aparat więzadłowy rzepki o prawidłowych sygnałach. W rogu tylnym łąkotki przyśrodkowej widoczne obszary podwyższonego sygnału, bez obecności szczelin pęknięć. Łąkotka boczna prawidłowa. Chrząstki przedziału przyśrodkowego i bocznego o zachowanej grubości i prawidłowym sygnale. Rzepka w położeniu pośrodkowym, chrząstka rzepki prawidłowa, ciągłość troczków zachowana. Struktury kostne prawidłowe. Pozostałe struktury stawu kolanowego bez widocznych patologii. Wnioski: niewielkie zmiany pourazowe lub degeneracyjne rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej. ACL o zachowanej ciągłości. Jeśli będzie potrzeba mogę również udostępnić zdjęcia. Więc tak, kolano jest sprawne, lecz odczuwałem dziwny dyskomfort tak jakby pod rzepką jak jest ścięgno. Czasami przy lekkim wysiłki kolano mi puchło delikatnie pod rzepką. Nie uprawiałem sportu, poszedłem do lekarza a później na rezonans, lekarz przepisał mi Structum 500mg i Jeszcze jedne tabletki chyba Rantiqum czy coś podobnego nazwa była, podczas brania ich miałem dziwne uczucie w kolanie, lecz podobno nic szkodliwego, wszystko przeszło z czasem brania tych tabletek. Nie przeciąrzałem kolana tak jak lekarz zalecał podczas kuracji tymi tabletkami, później po odstawieniu tabletek, gdy wypiłem 2-3 piwka miałem uczucie ciepła w kolanie nie wiem jak nazwać to. Teraz też czasami jak siedzę i kolano mam zgięte mam dziwne uczucie w kolanie, lub jak siedzę, jak by ciągle coś tam było. Mam pytanie, czy z kolanem wszystko jest dobrze ? Czy mogę zacząć uprawiać sport ? Czy da się wyleczyć kolano w 100% ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×