Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle pod lewym żebrem i wzdęcia gazy


Gość Karol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie proszę o jakąś pomoc bo mój lekarz sobie nie może poradzić z moją chorobą a jest coraz gorzej. Moje objawy to: -Bardzo często Zgaga -Bóle z przodu z lewej strony zaraz pod żebrami trochę poniżej mostka( codziennie) -Częste wzdęcia brzucha+ bóle pleców -Gazy -Stolec czasami normalny, czasami pofragmentowany a czasami trochę papkowaty z niewielką ilością śluzu, -Od czasu do czasu pulsowanie brzucha w różnych miejscach -Skurcze innych mięśni (coś jak by pulsowanie, nie wiem czy to ma związek) -Czasami bóle pleców w różnych miejscach, przeważnie w okolicy lędźwiowej -Czasami bóle po lewej stronie na wysokości pępka -Ostatnio często mam uczucie jak bym miał zemdleć i słabo mi. Mam 25 lat i bóle mi dokuczają od roku. Wszystko zaczęło się w październiku w 2013 roku jak zaczęła mi pulsować jedna z żył(lub nerwów) lewego jądra, bolały mnie trochę plecy w odcinku lędźwiowym i ból promieniował jak by do lewej nogi (wewnątrz nogi). Po około dwóch miesiącach bóle się trochę nasiliły, zacząłem się denerwować i zacząłem odczuwać ucisk w lewym boku pod żebrami. Nic poza tym mi nie było. Później z biegiem czasu zaczęły się nasilać kolejne objawy które wyżej wymieniłem. Najbardziej dokucza ból pod lewym żebrem Z badań które wykonałem to: Badanie moczu- lekko podwyższona bilirubina 32 (norma 4-20.5), reszta w normie Badanie krwi 2x w normie Kolonoskopia- w normie USG brzucha 2x w normie Kał na pasożyty (pobrano tylko jedną próbkę)- w normie Kał na krew utajoną- w normie Urolog- wszystko w normie Gastroskopia- lekka przepuklina rozworu przełykowego, lekko przekrwiona błona śluzowa żołądka, Helikobacter- lekarz stwierdził że występuje w niewielkiej ilości i nie może dawać objawów Dodam tylko że pracuje fizycznie, zauważyłem że ból jest lżejszy w pozycji siedzącej a w pozycji leżącej praktycznie całkiem ustępuje. Najgorzej jest w pozycji stojącej a pracując fizycznie tak spędzam wiekszość dnia. Nie mam biegunek i zaparć, wypróżniam się minimum 1 raz na 2 dni. Ból nie ustępuje po wypróżnieniu, nie boli w nocy. Brałem leki na ZJD typu debridat, debretin,xifaxan inhitiboty pompy protonowej typu polprazol czy controlok- pomaga tylko na zgagę. Ogólnie ciężko żyć z tymi objawami, ból towarzyszy mi codziennie od paru miesięcy od rana do wieczora (nasila się podczas ruchu). W skali 1-10 6 Jeżeli ktoś ma jakieś porady co to może być będę wdzięczny. Jakie badania jeszcze mogę wykonać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne objawy, ale od ok dwoch tyg, wiec nie zdazylam jeszcze zrobic zbyt wielu badan. Na razie morfologia ok, tylko OB 45, aspat, alat w normie. Mam przepukline rozworu przelykowego przepony od ok 10 lat, biore controloc, czasem tylko zdarzaja mi sie mdlosci. Od ok miesiaca mam bole pod lewymi zebrami, czasem tez z prawej strony. Boje sie, ze to moze byc trzustka. Planuje zrobic poziom lipazy i amylazy. Daj znac jak cos sie dowiesz, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×