Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból i zmniejszona sprawność środkowego palca po złamaniu paliczka


Gość ArturG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam okropny problem dotyczący zginania środkowego palca w prawej ręce.. Zaledwie 3 miesiące temu złamałem paliczek palca środkowego u prawej ręki z przemieszczeniem. Po pierwszym miesiącu noszenia gipsu powiedziano mi ze konieczna jest operacja.. Więc udałem się na chirurgię .. Po operacji stwierdzono ze odłamek kości z powrotem się urwał i zrobiono mi drugą operacje, tym razem w palcu miałem dwa usztywniające druciki ułożone w kształcie litery X.. Operacja udana. Po operacji miesiąc czasu musiałem nosić gips . Teraz nie mam gipsu ok. miesiąca a staw nadal nie chce się w pełni rozruszać, palca nie mogę zgiąć nawet do połowy ani wyprostować do końca.. Strasznie boli przy ruszaniu i jest zdeformowany.. Kiedy bardziej wysilę się ze zginaniem zaczyna chrupać przy czym jeszcze bardziej boli.. Bardzo zależy mi na sprawności tej ręki ponieważ jestem w klasie wojskowej i chcę zostać strażakiem przy czym sprawność jest bardzo potrzebna :( Co mogę zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Trzeba w tej sprawie skonsultować się w Poradni Rehabilitacyjnej. Jedynie cierpliwość i odpowiednia rehabilitacja mogą poprawić funkcjonalność tego palca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×